Viktoriin Tartu linnaga seotud maskottidest ja tunnusnägudest

with Kommentaare pole
101

1 / 10

Postimehe karikatuuridel on tihti esinenud Tartu vaim. Kes on Tartu vaimu selliselt kujutanud kunstnik?

Question Image

2 / 10

Millise Tiigi tänaval tegutseva asutuse maskotiga on tegu?

Question Image

3 / 10

Küsitav oli Postimehe ajakirjaniku Richard Janno välja mõeldud rahvakirjanik, kes esindas humoorikas võtmes toonases ühiskonnas leidunud kiikse ja pahesid. Selle tüübi võttis edukalt kasutusele Janno kolleegist karikaturist Romulus Tiitus 1930. aastatel, peamise inspiratsiooni sai ta just Tartus tegutsenud inimestelt. Mis nime see "rahvakirjanik" kannab?

Question Image

4 / 10

Pildil on Tartu linnajänes, kellest Jõululinn Tartu koduleküljel on kirjutatud: "..... üürib talvist peatuspaika ühes kesklinna juurviljakeldris ja on seega tihti Raekoja platsil ise kohal. Lapsed võivad Valguskülas .....le harjutamise eesmärgil jõulusalme ette lugeda, ka viib linnajänes kokku raekoja platsil eksinud lapsed ja nende vanemad. Ka jagab ..... teavet ponide ja hobuste sõidugraafiku kohta, teeb karussellidele hoogu ning teab palju muinasjutte ja naljalugusid. Samuti on ..... kursis Valgusküla kuke ja kanade hingeeluga, nad olid mingi hetk naabrid." Mis nime kannab linnajänes?

Question Image

5 / 10

Pildil on tigu Teodor. Temast on kirjutatud: "Teodor sümboliseerib meie kooli jaoks järjepidevust ja sihikindlust. Tema koda on pagas, mille noor koolist õpitu ja kogetuna kaasa saab ja mida alati kaasas kannab. Tõukeratas tähistab aga seda, et koolist saadu annab taiplikust kasutada erinevaid abivahendeid ning hoogu edaspidi elus läbilöömiseks". Mis asutuse maskotiks ta on?

Question Image

6 / 10

Pildil näete 2013. aastal Tartu Ülikooli maskotiks valitud ühte kindlat mehenime kandvat sammast. Tal on ka oma legend: "Kui Tartu ülikoolile 1800. aasta paiku uut peahoonet ehitama taheti hakata, oli arhitekt Johann Wilhelm Krause omadega jännis, sest ei suutnud otsustada, milline ülikooli sissepääs välja nägema peaks. Suursugusus nõudis sambaid, aga milliseid? Äsja Tartus gümnaasiumi lõpetanud ..... sattus linnas nägema kuulutust, kus rahvalt abi paluti. Heasüdamliku tüübina otsustas temagi casting’ul osaleda ja Krausele jäi ta kohe silma. Mõned aastad hiljem asutigi ehitama uut peahoonet, mille esiküljel ilutsesid ..... mõõtude järgi tehtud sambad – muusana sai ta ühest kuuest sambakohast endale. «Olin selline pikk poiss, see on mul perekonna viga, ilmselt seepärast mind välja valitigi,» arvab ..... Kahjuks on aeg teinud oma töö ja päris täpselt ülikooli sattumise loo üksikasju ta ei mäleta. Sedagi juttu Krausest rääkis talle hiljem sõber Karl Ernst." (katke ajakirjast Universitas Tartuensis, 2016, nr 4) Mis nime see sammas kannab?
Illustratsioon: TÜÜE

Question Image

7 / 10

Pildilolevad karud on Tartu Mänguasjamuuseumi tunnusnägudeks. Alates 2011. aasta maikuust peavad karud ka oma blogi. Mis on nende nimed?

Foto: Mänguasjamuuseum

Question Image

8 / 10

Tema näos on inimlik asendunud nukulikkusega kirjeldas nukukunstnik Resa Tiitsmaa oma kätetööd, st nukku, millest kujunes omamoodi Pille-Resa nukuäri (Munga 14) maskott. Keda see nukk kujutab?
Foto: Postimees

Question Image

9 / 10

Näete osa ühe tuntud ärimehe ettevõtte logost. Vihjeks võib öelda, et tema nimega annab siduda mitmeid ettevõtteid. Kes on see ärimees?

Question Image

10 / 10

Pildil näete Tartu tudengipäevade maskotti. Ta sündis 2002. aastal, mil TÜ kultuuriklubilane Kristjan Rattus temast esimese pildi joonistas. Krutskeid täis kutsikas võeti esmakordselt linna peale kaasa 2003. aasta kevadel. Õigupoolest, siis veel nimetu kutsikas. Sama aasta sügisel sai koer nime suures tihedas konkursis, kus variantidena pakuti veel Pitsu, Vello-Vallatu, Mupsik, Tilbik Rebane, Tupsu, Õllesõber, Põnta, Krinksu. Mis nime see maskott kannab?

Question Image

Your score is

The average score is 72%

0%