Viktoriin Tartu ajaloolistest kohvikutest ja baaridest

with Kommentaare pole
518

1 / 10

Nähtav foto pärineb aastast 1984. Milline Tartu söögikoht on tegutsenud nähtavas ruumis tänapäeval?

Question Image

2 / 10

Millise praeguseks suletud Tartu baari sisevaade ja logo on pildil?

Question Image

3 / 10

1937. aasta lõpus otsustatakse, et Tartusse jääb öölokaalina (st võib olla avatud hommikuni) tegutsema vaid küsitav asutus ning “Sinimandria” jätkab hariliku lokaalina. Tartu-Valga prefekti initsiatiivil tehtud otsuse ühe põhjusena nimetatakse ka öölokaalides aset leidnud korduvaid korrarikkumisi. Milline asutus jäi 1930. aastate lõpul ainsaks Tartus tegutsevaks "ööklubiks"?

4 / 10

Milline nimi võiks ühendada Tallinnas aadressil Müürivahe Tänav 14 asuvat asutust ning Tartus aadressil Raekoja plats 2 tegutsenud asutust? Pildil näete Tallinnas tegutseva asutuse endist interjööri.

Question Image

5 / 10

Pildil olevat püstijala-veinibaari (aadressil Munga 10) on meenutatud järgnevalt: "Tartus oli ka veinibaar, mida tunti nimega Miša juures. See veinibaar asus Ülikooli tänaval Riikliku Autoinspektsiooni (GAI) ja kainestusmaja läheduses. Miša oli selle baari baarman. Miša käest sai väikese rahaga veiniklaasi kätte. Ning kord oli majas, sest laamendajatele kutsus Miša miilitsa ja laamendaja viidi kohe kaks maja edasi kainerisse. Kainer oli karm värk: 15 rutsi ööpäev, teade töökohta ja preemiast jäid igal juhul ilma, ning hea, kui muid karistusi lisaks ei suratud. Pea aeti ka vahel paljaks. Miša juures võis juua, kuni omal jalal minema suutsid minna". Gorbatšovi ajal tehti Miša kohast mahlabaar. Rahvas ristis siis baari ümber .... baariks. Mis nime all hakaks rahvas baari kutsuma kuiva seaduse ajal?

Question Image

6 / 10

Millise vanakreeka kirjaniku nime kandnud kohvik tegutses 1980. aastate algusest 1997. aastani Tartu ülikooli peahoone võlvitud keldris?

7 / 10

Johannes Paabo oli tuntud Tartu ärimees, kellele kuulusid 1930. aastatel Tartu esinduslikumad kinod ja restoranid: Central, Metropol ja Athena. Tema ettevõttes alustas karjääri ka üks tuntud Tallinna kohvikupidaja (pildil) – esialgu kohvimasinaparandajana ja seejärel ärijuhina. Kes oli see tuntud kohvikupidaja?

Question Image

8 / 10

Ko-Ko-Ko (lühend fraasist Kolme Koopa Kohvik) oli algselt 1934-1940 tegutsenud kuulus Tartu kohvik. Milline toitlustusasutus tegutseb tänapäeval endise Ko-Ko-Ko ruumides?

Question Image

9 / 10

Alates 1998. aasta veebruarist tegutses Tartu Linnaraamatukogu ruumides kohvik, mis sai nime ühe Oskar Lutsu jutustuse järgi. Kohvik, mis oli oma parematel aegadel Tartu kirjarahva seas hinnatud paigaks, pani uksed kinni 2010. aasta lõpus. Mis nime see kohvik kandis?

Question Image

10 / 10

Werneri kohviku alusepanija Hugo Werner tuli 1891. aastal Tartusse ja asus restorani pidama. Kus pidas Hugo Werner söögikohta enne praegusesse asukohta (Jaani 7, nüüd Ülikooli 11) kolimist 1895. aastal?

Your score is

The average score is 54%

0%