Viimane üritus näitusel “Randevuu. Kohtumispaik Tartu”

with Kommentaare pole

Näitus “Randevuu. Kohtumispaik Tartu” sulgub juba 6. jaanuaril. Sel puhul kutsub Tartu Linnamuuseum reedel, 4. jaanuaril kell 17.00 näituse publikuprogrammi viimasele üritusele.

Kl 17-17.30 toimub kuraatoriekskursioon näitusel “Randevuu. Kohtumispaik Tartu”
Ekskursiooni viivad läbi näituse kuraatorid Kristi Musteikis ja Silver Kaldma.

Kl 17.30-18.30 tutvustab kunstiajaloolane Enriko Talvitus suurel ekraanil põnevamaid fotosid 1920-30ndate aastate Tartust. Kuuleme ja näeme, millised põnevad asutused Tartus tegutsesid, mis oli toona erinevate linnajagude omapära ja kus inimesed vaba aega armastasid veetmas käia.

Vajalik on eelregistreerimine: ants.siim@katarina.ee
Kohtade arv on piiratud.
Osalemistasu 4 eurot

Näitus „Randevuu. Kohtumispaik Tartu” heidab pilgu noore vabariigi tärkamise ja arenemise aega, jutustades loo 1920. ja 1930. aastate Tartust. Läbivaks teemaks on kohtumised, toonased kombed ja paigad, armastus ja õnn. Väljapanekus figureerivad Tartu kultuuri- ja majanduselu mõjutanud isikud, näiteks Tuglased, Betti Alver ja Heiti Talvik, Karin Luts, Konstantin Jaik, Holger Segerlin, Evald Rooma jt.
Tegemist on lavastuslikku laadi näitusega, mille narratiivi aitab esile tuua kuuldemänguline komponent. Tartu Linnamuuseum tegi näituse jaoks koostööd Tartu Uue Teatriga.