Viikinglaev Turm linnamuuseumi hoovis

with Kommentaare pole
Viikingilaev Turm

Seoses näituse “Viikingiaja aarded Eestist” avamisega on linnamuuseumi hoovis kõigil huvilistel kuni 15. oktoobrini võimalus uudistada viikingilaeva Turm.

Koolidel ja lasteaedadel on sellega seoses 10.-13. oktoobril võimalik tellida kahest osast koosnevat eritundi „Viikingite ABC“*. Tunni esimeses osas tutvutakse viikingite maailmaga ning saadakse teadmisi põnevamate viikingiaja aarete kohta. Tunni teises pooles saab valida kahe erineva tegevuse vahel: meisterdamise töötuba (valmistatakse viikingilaeva mudel ja viikingi käepael) või teadmiste saamine viikingiaegsest toidust. Lisaks sellele on huvilistel võimalus uudistada viikingilaeva Turm.

Näitusel “Viikingiaja aarded Eestist” on väljas suur valik haruldasi viikingiaegseid leide ning uued uurimustulemused Eesti viikingiajast. Näha saab hinnalisi hõbeaardeid, relvi, ehteid, mõõku, tööriistu jne. Näitusel keskendutakse aarete ja rauatöö näidete põhjal kaubandusele ja Eestit mõjutanud viikingite kaubateedele. Lisaks käsitletakse ka viikingiaja teisi tahke nagu linnused, uskumused ja matmiskombestik. Näitus jääb linnamuuseumis avatuks kuni 8. aprillini 2018.