Uus VR-eksponaat “Laulukaare all”

with Kommentaare pole
“Laulukaare all”

 

Tartu Laulupeomuuseumis on avatud uus eksponaat “Laulukaare all”, mille abil saab taaskogeda suvist juubelilaulupidu.

Kaasaegset virtuaalreaalsuse tehnoloogiat kasutades saab muuseumikülastaja ühineda laulukaare all ühendkooridega. „Uus eksponaat tõmbab eriti just noori külastajaid ja on asendamatu vahend turistide jaoks, kel pole kunagi olnud võimalust laulukaare alla sattuda ning on sellest fenomenist ainult lugenud,“ selgitas laulupeomuuseumi kuraator Kristiina Tael. „Meie idee oli anda võimalikult täpne ettekujutus sellest, mida muidu ei saaks usutavalt ühegi teise vahendiga saavutada – luua olukord, kus näituse külastaja kogeb, mis tunne on seista laulukaare all koos kümne tuhande inimesega ja laulda üheskoos.”

Kaasaelamiseks ja soovi korral ka kaasalaulmiseks on valikus seitse viimast lugu tänavuse laulupeo II kontserdilt. “Lugudeks valisime laulupeo kõige võimsamad teosed. Leida saab nii kõigile ammu tuttavaid laule kui ka uudisloomingut, mis kirjutati just juubelilaulupeo puhuks,” ütles Tael.

Virtuaalreaalne eksponaat “Laulukaare all” on osa juubelilaulupeoks valminud püsinäitusest “Oma viisi hoides”.

Virtuaalreaalsuse tehnilise lahenduse teostasid SeeSee Stuudio ja Elendil. Toetas Eesti Kultuurkapital, täname Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutust.

Lisainfo: Tartu Laulupeomuuseum, 746 1020, laulupeomuuseum@katarina.ee