Uued muuseumitunnid näitusel “Viikingiaja aarded Eestist”!

with Kommentaare pole

Alates 6. oktoobrist on Tartu Linnamuuseumis avatud näitus „Viikingiaja aarded Eestist”. Näitus toob avalikkuse ette suurel hulgal haruldasi viikingiaegseid leide ja uusi uurimustulemusi Eesti viikingiaja kohta. Koolidel ja lasteaedadel on näituse raames võimalik tellida erinevatele vanuseastmetele mõeldud viikingiaega käsitlevaid muuseumitunde.

Eestist on leitud arvukalt mitmekesiseid viikingiaegseid aardeid – maapõuest on päevavalgele tulnud münte, mõõkade käepidemeid, tööriistu ning ehteid, mis paistavad silma oma filigraansuse ning fantaasiarikaste vormidega. Muuseumitundide eesmärk on osalejatele näidata, et esemete tähelepaneliku uurimise abil on võimalik saada teada nii mõndagi põnevat esemete omanike ning viikingite maailma kohta.

Lasteaia ja 1.–3. klassi õpilastele tutvustatakse näitust siil Õnneleiu radadel, kus giid räägib viikingite elu-olust ning arheoloogide tööst.

4.–6. klassi õpilased mängivad pärast lühikest näituse tutvustust rollimängu, kus üks rühm näitab oma oskusi arheoloogilistel väljakaevamistel ning teine rühm on ajakirjanikud, kes kirjutavad väljakaevamiste kohta reportaazi.

7.–12. klassi õpilastele tutvustatakse näitust ning seejärel arutletakse, millist infot on võimalik erinevalt leidudelt välja lugeda ning kuidas leidudega toimima peaks.

Sihtrühm: 1.-12. klass
Kestus: 60 min (1.-6. klass), 90 min (7.-12 klass)
Maksumus: 2€ õpilane

Info ja registreerimine
Nele Dresen
nele.dresen@katarina.ee
53458788