Urmas Kuusik tutvustab Aimla metsavendade elu ja saatust

with Kommentaare pole

20. aprillil kell 13 tuleb KGB kongide muuseumile külla ajaloouurija Urmas Kuusik, kes esineb ettekandega “Metsavennad. Vastupanu nõukogude võimule Aimla rabades”.

Põhja-Viljandimaal asuvas rabaderikkas Aimla piirkonnas leidsid nõukogude võimude eest peidupaiga paljud inimesed nii Viljandi-, Pärnu- kui ka Tartumaalt.

Sealsetel raskesti ligipääsetavatel aladel ennast varjanud relvastatud metsavendade grupeeringud valmistasid võõrvõimudele peavalu juba alates 1944. aastast ja omavahel peeti vihaseid lahinguid veel kümmekond aastat hiljemgi. Ettekandes tutvustatakse Aimla metsavendade elu, nende vastupanuvõitlust nõukogude okupatsioonile ning saatusi.

Ettekande aluseks on Urmas Kuusiku värskelt ilmunud teos “Aimla metsavennad 1944-1987”, mis uurib relvastatud vastupanuliikumises osalenud inimeste elu ja saatust. Sõjajärgsetel perioodil Põhja-Viljandimaal toimunu on olnud senimaani kaetud saladuslooriga, mida raamatu autor püüab antud teosega kergitada. Raamatu koostamisel on kasutatud uurimistoimikuid, inimeste mälestusi ning arheoloogilist luuret, millele on lisatud rohke fotomaterjal. NB! Teost on ettekande toimumise päeval kohapealt võimalik endale soetada soodushinnaga 22€!

Ettekanne kuulub Enn Tarto 80. juubelinäituse programmi.

Avatud on kohvilaud.

Sissepääs: 2€

Lisainfo:
Silver Kaldma
KGB kongide muuseumi kuraator
+372 56489813
silver.kaldma@raad.tartu.ee