Tulekul on Tartu Muuseuminädal

with Kommentaare pole

Kuusteist Tartu muuseumit on ühendanud jõud ja pakuvad talviseks koolivaheajaks seikluslikke laagripäevi. Valikus on kümme erilist programmi alates optilistest illusioonidest kuni reisini troopikasse.

Muuseuminädala eesmärk on lähendada tartlasi ja siinseid muuseume. Nooremate tartlaste harimiseks ja lõbustamiseks oleme välja mõeldud koolivaheaja igaks päevaks laagriprogrammid. Tegus nädal kulmineerub laupäeval 2. märtsil teemapäevaga “Tartuga targaks”, kuhu ootame kõiki tartlasi ja külalisi. Vali endale, oma perele ja sõpradele valikust meelepärane tegevus.

2. märtsil korraldavad Tartu muuseumid tartlastele suunatud päeva „Tartuga targaks“. Avame ja avastame Tartut kui uuendusmeelset linna, mis on sajandeid edukalt ajaga kaasas käinud.
Millised on olnud Tartu suurimad innovatsiooniprojektid läbi aegade? Tartu muuseumid vaatasid oma rikkalikes varakambrites ringi ning pakuvad tähtsa päeva puhul valikut tähenduslikest esemetest, kaasakiskuvatest lugudest ja inimestest. Linnas toimuvad temaatilised elamusekskursioonid kunagistesse innovatsioonimekadesse, mis panid Tartu tartlaste jaoks kiiremini pöörlema. Neile, keda paelub rohkem tulevik, toimuvad päeva jooksul projekti „Tark Tartu“ erinevate lahenduste tutvustused.Mis sellest paremaks saab ja kuidas need tartlaste elu muudavad, saab selgemaks juba 2. märtsil üle kogu linna toimuvates ettevõtmistes ja töötubades.

Tartu Linnamuuseum koos harumuuseumidega (Oskar Lutsu majamuuseum, KGB kongide muuseum, 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum ja Laulupeomuuseum) võtab Tartu Muuseuminädalast samuti osa.

Tartu Linnamuuseumi ja harumuuseumide osalusel toimuvad järgmised laagripäevad:

E, 25. veebruaril: Tartu tumedam pool
Tartu Linnamuuseumi, KGB kongide muuseumi ja Rahvusarhiivi ühisprogramm lastele vanuses 10-13 aastat.

T, 26. veebruaril: Käib töö ja vile koos
Laulupeomuuseumi, Spordimuuseumi ja Põllumajandusmuuseumi ühisprogramm lastele vanuses 6-9 aastat.

K, 27. veebruaril: Pimeduses ja valguses
Linnakodaniku muuseumi ja Mänguasjamuuseumi ühisprogramm lastele vanuses 7-10 aastat

N, 28. veebruaril: Käib töö ja vile koos
Laulupeomuuseumi, Spordimuuseumi ja Põllumajandusmuuseumi ühisprogramm lastele vanuses 10-12 aastat.

N, 28. veebruaril: Karu kaitseb, hunt märkab, märkmik mäletab
Oskar Lutsu majamuuseumi, ERMi ja Trükimuuseumi ühisprogramm lastele vanuses 7-10 aastat.

Kohtume Tartu muuseuminädalal!

Vaata lähemalt: tartu.ee/et/tartu-muuseuminadal