Tükk „metsikut“ Kanadat jõuab peagi Eestisse!

with Kommentaare pole

Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”, mis oli avatud 2017. aasta aprillist septembrini Torontos, hakkab Eesti vabariigi juubeliaastal rändama Eesti eri paigus.
Esimesena avatakse näitus 11. jaanuaril kell 17 Tartu Laulupeomuuseumis, kuhu on oodatud metsaülikooli vanad sõbrad ja ka kõik uued huvilised. Avamisel jagavad oma meenutusi metsaülikooli sõbrad ja lektorid Valdur Mikita, Tiina Kirss, Ahto Kaasik, Anu Raud, Triin Käpp, Anne-Ly Reimaa, Riina Kindlam ja Lea Kreinin. Musitseerib Julgī Stalte.

Ivar Ivask Kotkajärve Metsaülikoolis, Kanadas 1972. aastal.

Värvirikaste rohkete fotodega näitus pajatab MÜ poleemilisest algusest külma sõja ajal, kirjeldab MÜ arengut ja maalib kaasakiskuva pildi sellest, mis Metsaülikoolis tänapäeval tehakse. Kotkajärve MÜ, see ainulaadne ja väga eriline Kanada metsades sündinud üritus on tekitanud terve ülemaailmse liikumise, mille noorim võsu on Kääriku Metsaülikool Eestis.

Kotkajärve MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlastele kuuluval maa-alal Kanadas, kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhendajaid Eestist. Kõige olulisem osa laagris on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.

Näitus on valminud koostöös kodu- ja väliseesti vahel – disainer ja toimetaja Elle Palumäe ja tekstide autor Lea Kreinin elavad Eestis, vabatahtlikud MÜ juhatuse liikmed tegutsevad Torontos.

Rändnäituse eesmärk on tähistada ja tutvustada Kotkajärve MÜ tegevust. Näitus on juubelikingituseks Eesti Vabariigile. Kotkajärve Metsaülikooli näitus jääb laulupeomuuseumis avatuks 3. märtsini 2017.

Näituse valmimist toetasid Rahvuskaaslaste programm 2014-2020 ja Eesti Õppetöö Keskus ja perekond Lokk Torontos.

Kotkajärve Metsaülikooli kodulehekülg: eesti.ca/mu
Tartu Laulupeomuuseumi kodulehekülg: https://linnamuuseum.tartu.ee/laulupeomuuseum/

Lisateave:
Maimu Mölder
Kotkajärve Metsaülikooli juhataja
maimu@molder.ca
1-416-770-8648