Tartu rahu aastapäeval esineb Lauri Vahtre

2. veebruaril tähistab Tartu Linnamuuseum Tartu rahu sõlmimise 99. aastapäeva.

Kell 15.00 peab ajaloolane Lauri Vahtre linnamuuseumi (Narva mnt 23) suures saalis ettekande teemal „Tartu ja Vabadussõda”.

Tänavu on Tartu Linnamuuseumi Tartu rahu aastapäeva ettekanne pühendatud Tartu osale ja tähtsusele Vabadussõjas. Lauri Vahtre räägib Tartu saatusest Vabadussõjas: kuidas Tartu punaste kätte langes ja hiljem vabastati; kuidas kulgesid Tartu rahuläbirääkimised; mis rolli mängisid tartlased ja Tartus tegutsenud asutused Vabadussõjas. Püütakse leida vastust küsimusele, mis panuse andis Tartu Vabadussõja Eesti jaoks edukale kulgemisele?

Lauri Vahtre on Eesti ajaloolane, poliitik, kirjanik, stsenarist ja tõlkija. Vahtre on mitmete Eesti ajalugu käsitlevate teoste autor.

Sissepääs tasuta, avatud on kohvilaud.
Enne ettekande algust on kõigil huvilistel võimalus tutvuda Tartu Linnamuuseumi püsiekspositsiooniga, mille üks ruum keskendub Tartu rahu temaatikale. Linnamuuseumi ekspositsioonis on ka Tartu rahulepingu läbirääkimiste laud.

Lisainfo:
Ants Siim
Tartu Linnamuuseumi haridusprogrammide kuraator
ants.siim@katarina.ee

Kavand maalile “Tartu vallutamine”. , KLM ET 1749:1 K, Eesti Sõjamuuseum – Kindral Laidoneri Muuseum, http://www.muis.ee/museaalview/3162243