Tartu rahu 100 mälumäng

with Kommentaare pole

Tartu rahu 100 mälumängu ja Eesti koolinoorte mälumängumeistrivõistluste eelvoor

Kolmapäeval, 27. novembril algusega kl 14.00 toimub Tartu Linnamuuseumi saalis suur koolinoorte mälumäng. Mälumäng on ühtlasi üle-eestilise Tartu rahu 100 mälumängu ja Eesti koolinoorte XVII mälumängumeistrivõistluste (EMV) eelvooruks. Vajalik on eelregistreerimine. Võistkonna maksimaalne suurus on neli liiget. Mälumängu korraldavad Eesti Mälumänguliit, Eesti Mõttespordi Selts, Tartu Linnamuuseum, Jaan Poska Gümnaasium, EV100 toimkond ja partnerid üle Eesti.

Mitmel pool üle Eestis viiakse 27. novembril läbi samade küsimustega mälumängud. Eraldi arvestus on Tartu rahu teemalisel mälumängul ja laia teemade spektrit katval EMV eelvoorul. Eelvoorude põhjal selguvad finaalmängudele pääsejad. Tartu rahu mälumängu üle-eestiline finaal toimub 30. jaanuaril 2020 kl 14.00 Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis. EMV finaal toimub 12. aprillil 2020 algusega kl 16.00 Viimsi Keskkoolis.

 

Täpsemalt korraldusest

Eelvoorus võivad osaleda kuni neljaliikmelised koolinoorte võistkonnad. EMV puhul peetakse eraldi arvestust põhikoolide võistkondadele, Tartu rahu mälumängu puhul on arvestus gümnaasiumidele ja põhikoolidele ühine. Ühe võistkonna liikmed peavad olema ühe ja sama kooli õpilased. Erandina tuleb koondvõistkonna koostamine kooskõlastada mängu korraldajaga. Võistkonna koosseis finaalis võib eelvooruga võrreldes muutuda.

Kõigepealt esitatakse 15 küsimust nii Eesti kui muu maailma ajaloost ja poliitikast, mis lähevad ainult Tartu rahu mängu arvestusse. Sellele järgnevad kümme küsimust samadel teemadel, mis lähevad nii EMV kui Tartu rahu mängu arvestusse. Siis võetakse kokku Tartu rahu mängu tulemused (25 vastava küsimuse põhjal) ja võistkondadel on võimalus koosseisus teha vahetusi. Järgneb 40 küsimust EMV arvestuses muudest eluvaldkondadest (geograafia, loodus, teadus, tehnika, kultuur, sport). Kokku küsitakse 65 küsimust. Võib osaleda ka kas ainult Tartu rahu mängus või EMV arvestuses.

Tartu rahu 100 mälumängu finaali pääsevad eelvoorust 25 teemakohase küsimuse põhjal iga maakonna ja Tallinna linna võitjavõistkonnad. Koostatakse ka üle-eestiline punktitabel, millest 15 parimat võistkonda, kes maakondades võitjaks ei osutunud, pääsevad samuti finaali. Tartu rahu mänguks on auhinnad välja pannud EV100, Tartu Linnamuuseum, Jaan Poska Gümnaasium, ERM jpt. EMV finaali pääsemise kord selgub peagi.

 

Palume eelnevalt registreerida (kuni 24. novembri õhtuni) EML kodulehel või e-posti teel ants.siim@katarina.ee.