Tartu Linnamuuseumi uuenenud giidituurid

with Kommentaare pole

Uuenenud giidituuride hulgast leiab endale sobiva iga tartlane või Tartu sõber. Üheksa eriilmelist giidituuri katavad ära kõige huvitavamad ja olulised aspektid Tartust ja Tartu ajaloost.

Raekoja platsi ajalooretk

Raekoja platsi mitmekihilise ajalooga tutvumiseks pakub hea võimaluse Raekoja platsi ajalooretk. Linnamuuseumi giid räägib raeplatsil asuvate hoonete minevikust ning olevikust. Heidetakse ka pilk perioodidele ning hoonetele, mille jälgi enam linnapildis näha ei ole.

Rüütli tänava ajalooretk

Foto: Johannes Pääsuke, 1913, ERM Fk 213:281

Ekskursiooni käigus tehakse tutvust tudengite seas legendaarse ajaveetmiskoha Rüütli tänava ajalooga ning heidetakse pilk kõige värvikamatele juhtumistele. Giid annab ülevaate ettevõtetest, mis asusid Rüütli tänaval enne II maailmasõda. Teada saab, kus prominentidel aega meeldis viita ning milliseid inimesi Rüütli tänaval minevikus liikumas oli.

Tartu ühiselamute ajalooretk

Jalutuskäik mööda Tartu ühiselamuid on matk ajas ja ruumis. Linnamuuseumi giidiga käime läbi endised ja praegused Tartu ülikooli ühiselamud, millest esimene valmis juba 1904. aastal. Kuulda saab mineviku tudengite põnevatest läbielamistest ja ühikate ning Tartu ülikooli ajaloost üldisemalt.

Tartu ajalooliste ja kurikuulsate kohvikute tuur

Kas tead, kus asus Tartus noobel restoran Sinimandria või mitte nii peen Vogeli kõrts? Ajalooliste kohvikute tuuri käigus tutvutakse Tartu kesklinnas tegutsenud kuulsate ning kurikuulsate kõrtside, kohvikute ja restoranidega ning heidetakse pilk neid külastanud kirevale seltskonnale. Foto Kalju Leiva kogust.

Juturetk 19. sajandi Tartusse

Milline oli 19. sajandi Tartu? Kas linnaruum pakub sellele küsimusele vastuseid? Juturetke jooksul külastame erinevaid paiku, mis annavad põnevaid vihjeid elust ülemöödunud sajandi Tartus. Võrdleme praegust linna vanade kaartide ja fotodega.
Valikus lühem (45 min) või pikem (90 min) retk. Pika juturetke jooksul tutvume ka linnaelanike argieluga.

Toomemägi. Ajalugu ja legendid

Toomemägi on oma muinasaega ulatuva ajaloo ja paeluvate legendidega Tartu linna uhkuseks. Toomemäe ajalooretke käigus räägib giid, miks on see koht silmapaistev mitte ainult Eesti, vaid ka terve Euroopa kontekstis. Lisaks ajaloofaktidele saab kuulda vanu legende ja Toomemäega seotud anekdootlikke lugusid elust enesest. Käime läbi ka olulisemad vaatamisväärsused Toomemäel.

Emajõe kalda ajalooretk

Jalutuskäik mööda Emajõe kallast saab alguse Pärmivabriku ees ja lõppeb Lodjakoja juures. Retke käigus räägib giid Emajõe kallastel minevikus toimunud kirevast elust: inimestest, ettevõtetest, turuplatsidest, jõetranspordist, sildadest, põnevamatest ehitistest ja paljust muust.

Tudengitest Petersonini. Tartu vanalinna monumentide retk

Tutvume Tartu Linnamuuseumi giidi juhatusel huvitavamate monumentidega Toomel ja all-linnas. Kuulda saab põnevaid lugusid tuntud mineviku tartlastest, kellele ausambaid kodulinna püstitatud on ning räägime monumentidest, mis on ka muul moel tähelepanuväärsed.

Ülejõe ajalooretk

Koos Linnamuuseumi giidiga siirdutakse avastama varjule jäänud Ülejõe linnaosa ajalugu. Giid jagab osalejatele huvitavaid infokilde Ülejõe arhitektuuri- ja asustusajaloost, unustamata siin minevikus tegutsenud tähelepanuväärseid inimesi ning asutusi.

Tellimine ja lisainfo

Tuuri hind 35 eurot grupi kohta. Grupi suuruse ja tuuri kestuse täpsustamiseks võtke palun ühendust Ants Siimuga (746 1906 või ants.siim@katarina.ee).