linnamuuseum7
Tartu Linnamuuseum on suurepärane koht, kus perega aega veeta ja teadmisi koguda. Muuseumi varaklassitsistlik saal võlub nii suuri kui ka väikeseid. Ekspositsioonis on uudistamist igaühele. Vaatamist väärivad arheoloogilised leiud keskajast (sh Veneetsia peekrid), Tartu hõbeseppade looming, Tartu rahu laud, sõjaeelse Tartu makett jpm. Lisaks vahelduvad muuseumis põnevad ajutised näitused.

PS Muuseumi hoovis on parkimine tasuta.

Perepäevad

linnamuuseum8

 

 

Tartu Linnamuuseum ootab kõiki perepäevadele! Perepäevade programm sobib nii suurtele kui ka väikestele. Sissepääs muuseumipiletiga. Järgmised perepäevad leiad meie kalendrist.

Linnalaagrid

linnamuuseum9Soovid, et Su lapse koolivaheaeg oleks põnev ja sisukas? Too ta Tartu Linnamuuseumi linnalaagrisse! Võid kindel olla, et tema päevad on meie muuseumipedagoogide käe all õhtupoolikuni korralikult sisustatud. Laagris külastame muuseume ja teemale vastavalt teisi lastele põnevaid paiku. Lisaks mängime ja meisterdame.

Järgmised laagrid leiad meie kalendrist.

Mängud

Kõige lõbusam on ajalugu õppida mängides! Siit leiad selleks paar head võimalust.

ajaloomangLaste retk läbi ajaloo
Link: https://www.tartu.ee/hit/
Mäng tutvustab traditsioonilisi käsitöötehnikaid, mille abil on Eesti käsitöömeistrid läbi aegade valmistanud inimestele tarvilikke esemeid ja mänguasju. Lõpetuseks saad mängus omandatud teadmisi kontrollida, vastates küsimustele viktoriinis „Kas minust võib saada ajaloolane?”.Hansalinn Tartu | Video „Arheovisioon”

Õpi tundma keskaegset Tartut: vaata sellest tehtud 3D-rekonstruktsiooni!