linnamuuseum10Ekskursioonid

Kui tuled muuseumisse grupiga, võid majaga tutvumiseks tellida giidi. Ekskursioon annab tunni aja jooksul ülevaate Tartu mitmekesisest ajaloost. Giid jutustab muuseumiesemete lugusid ning annab võimaluse juurde küsida. Ekskursioonil kuuled põhjalikumalt just Sind huvitavate teemade kohta.

Eestikeelne ekskursioon – 25 €/grupp*
Võõrkeelne ekskursioon – 25 €/grupp*
* Ekskursiooni hinnale lisandub muuseumipiletite maksumus.

Info ja tellimine: +372 746 1911 / info@katarina.ee

Ekskursioonisoovist palume teada anda vähemalt kolm päeva enne külastust.

 

Giidituurid

linnamuuseum6Tartu linnaruum ärkab tõeliselt ellu, kui Sinu kõrval kõnnib siinset ajalugu tundev jutuvestja! Linna ajalugu ja legende tutvustav juturetk on sobiv nii suurtele kui ka väikestele.

Raekoja platsi ajalooretk
Raekoja platsi mitmekihilise ajalooga tutvumiseks pakub hea võimaluse Raekoja platsi ajalooretk. Linnamuuseumi giid räägib raeplatsil asuvate hoonete minevikust ning olevikust. Heidetakse ka pilk perioodidele ning hoonetele, mille jälgi enam linnapildis näha ei ole. Kogunemine Suudlevate tudengite purskkaevu juures.

Rüütli tänava ajalooretk
Ekskursiooni käigus tehakse tutvust tudengite seas legendaarse ajaveetmiskoha Rüütli tänava ajalooga ning heidetakse pilk kõige värvikamatele juhtumistele. Giid annab ülevaate ettevõtetest, mis asusid Rüütli tänaval enne II maailmasõda. Teada saab, kus prominentidel aega meeldis viita ning milliseid inimesi Rüütli tänaval minevikus liikumas oli. Kogunemine Suudlevate tudengite purskkaevu juures.

Tartu ühiselamute ajalooretk
Jalutuskäik mööda Tartu ühiselamuid on matk ajas ja ruumis. Linnamuuseumi giidiga käime läbi endised ja praegused Tartu ülikooli ühiselamud, millest esimene valmis juba 1904. aastal. Kuulda saab mineviku tudengite põnevatest läbielamistest ja ühikate ning Tartu ülikooli ajaloost üldisemalt. Retk algab kogunemisega vana Tiigi ühika eest (aadressil Tiigi 78/80).

Tartu ajalooliste ja kurikuulsate kohvikute tuur
Kas tead, kus asus Tartus noobel restoran Sinimandria või mitte nii peen Vogeli kõrts? Ajalooliste kohvikute tuuri käigus tutvutakse Tartu kesklinnas tegutsenud kuulsate ning kurikuulsate kõrtside, kohvikute ja restoranidega ning heidetakse pilk neid külastanud kirevale seltskonnale. Ekskursioon algab Suudlevate tudengite purskkaevu juurest.

Ülejõe ajalooretk
Koos Linnamuuseumi giidiga siirdutakse avastama varjule jäänud Ülejõe linnaosa ajalugu. Giid jagab osalejatele huvitavaid infokilde Ülejõe arhitektuuri- ja asustusajaloost, unustamata siin minevikus tegutsenud tähelepanuväärseid inimesi ning asutusi. Alustame Tartu Linnamuuseumi (Narva mnt 23) õuelt.

Toomemägi. Ajalugu ja legendid
Toomemägi on oma muinasaega ulatuva ajaloo ja paeluvate legendidega Tartu linna uhkuseks. Toomemäe ajalooretke käigus räägib giid, miks on see koht silmapaistev mitte ainult Eesti, vaid ka terve Euroopa kontekstis. Lisaks ajaloofaktidele saab kuulda vanu legende ja Toomemäega seotud anekdootlikke lugusid elust enesest. Käime läbi ka olulisemad vaatamisväärsused Toomemäel. Retke algus Pirogovi ausamba juurest.

Emajõe kalda ajalooretk
Jalutuskäik mööda Emajõe kallast saab alguse Pärmivabriku ees ja lõppeb Lodjakoja juures. Retke käigus räägib giid Emajõe kallastel minevikus toimunud kirevast elust: inimestest, ettevõtetest, turuplatsidest, jõetranspordist, sildadest, põnevamatest ehitistest ja paljust muust.

Tudengitest Petersonini. Tartu vanalinna monumentide retk
Tutvume Tartu Linnamuuseumi giidi juhatusel huvitavamate monumentidega Toomel ja all-linnas.
Kuulda saab põnevaid lugusid tuntud mineviku tartlastest, kellele ausambaid kodulinna püstitatud on ning räägime monumentidest, mis on ka muul moel tähelepanuväärsed. Kogunemine raekoja apteegi juures.

 

Hind 35 €/grupp

Info ja tellimine: +372 746 1906 / ants.siim@katarina.ee (Ants Siim, haridusprogrammide kuraator)

Juturetke tellimise soovist palume teada anda vähemalt nädal enne toimumist.