Tartu Linnamuuseum ja filiaalid osalevad Tänutähe algatuses

with Kommentaare pole

Tänavu juuni algusest kuni 31. augustini on nii kutselistel kui ka vabatahtlikel päästjatel ning Päästeameti töötajatel võimalik külastada Tänutähe algatusega liitunud muuseume üle Eesti tasuta.

Tänutäht on Energia avastuskeskuse ühiskondlik algatus, mille eesmärk on tänada ja tunnustada ühiskonnale ülimalt oluliste ametite esindajaid ning väärtustada perele pühendatud aega. Algatuses osalevad muuseumid ja külastuskeskused avavad kolme suvekuu jooksul oma uksed esile tõstetud ameti esindajatele ja nende lähematele pereliikmetele priilt, et nad saaksid koos põnevalt aega veeta.

2016. aasta kolmel suvekuul oli Tänutäht pühendatud Politsei- ja Piirivalveameti töötajatele ja nende peredele, kes külastasid muuseume kokku 14 000 korral. Tänavu suvel tõstetakse Tänutähe algatusega esile kutseliste ja vabakutseliste päästjate ja Päästeameti töötajate panust. Tänutähe head koostööpartner on ka Päästeliit.

Tänutähes osaleb rohkem kui 30 eriilmelist muuseumi ja külastuskeskust üle Eesti, seehulgas Tartu Linnamuuseum ja filiaalid (KGB kongide muuseum, Tartu laulupeomuuseum, Oskar Lutsu majamuuseum ja 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum).

Prii sissepääsu lunastamiseks tuleb muuseumi-külastuskeskuse kassas esitada kehtiv Päästeameti töötõend või vabatahtliku (mere)päästja tunnistus. Pääse kehtib kuni kahele täiskasvanule ja nende lastele. Muuseumide ja külastuskeskuste poekaup ja lisategevused on tavapärase hinnaga.

Rohkem infot leidub veebilehel www.tänutäht.ee ja Facebookis www.facebook.com/Tanutaht. Tänutähte toetavad loovagentuur Newton ja Digitrükk OÜ.