Seikle rattaga pühakojast pühakotta!

with Kommentaare pole

24. mail, Kirikute ööl saab jalgratastel minna kuni 5-liikmelistele seltskondadele mõeldud lõbusale ja võistluslikule orienteerumisretkele erinevatesse endistesse ja praegustesse vähetuntud Tartu pühakodadesse ja -paikadesse.

Startida saavad registreerunud võistkonnad 24. mail ajavahemikus kl 17.00-18.00 Tartu Linnamuuseumi õuelt (Narva mnt 23). Linnamuuseumi kassast saab osalustasu tasumisel informatiivsed küsimustelehed ja lamineeritud kaardi. Küsimustelehele paneme kirja stardiaja.

Rattaorienteerumine kestab umbes 2-3 tundi ning selleks kasutame ajaloolist Tartu kaarti.

Rattaretke käigus avastatakse koos informatiivsete küsimustelehtedega Tartus paiknenud või paiknevaid erinevaid pühakodasid, millest paljud tartlased tõenäoliselt teadlikud ei ole.

Parimatele auhinnad!

Vajalik on eelregistreerimine. Selleks andke oma võistkonnast teada e-mailile nele.dresen@katarina.ee
Osalema pääsevate võistkondade arv on piiratud.

Aeg: 24.05.2019 kl 17-21
Koht: algus Tartu Linnamuuseumi õuelt
Võistkonna osalustasu 10 eurot

Retk on osa Tartu Linnamuuseumi uue ajutise näituse “Mitut usku Tartu: kirikust kristallipoodi” publikuprogrammist. Näitus tutvustab Tartu kirevat usuelu, keskendudes eeskätt uutele ja alternatiivsetele usulistele liikumistele ning vaimsetele praktikatele. Usuliste liikumiste teket ja arengut vaadeldakse läbi kolme perioodi: Eesti vabariigi algusaeg, nõukogude aeg kuni 1980ndate alguseni ning periood 1987. aasta usubuumist tänapäevani. Näitusel tuleb muuhulgas juttu sellest, kuidas vabariigi algusajal said haritlaskonnas populaarseks spiritualism, Ida usundid ja teosoofia, mil moel püüdis nõukogude võim usku ühiskonnast välja juurida ning kui kirev ja mitmetahuline on Tartu usuelu tänapäeval.