Professor Ljubov Kisseljova loengusari „Vene kultuur Tartu kaardil“

with Kommentaare pole
Georg Friedrich Schlater. Ülikooli peahoone. 1852. Graafika Tartu Linnamuuseumi kogust.

Kolmel sügisõhtul toimub 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumis loengusari “Vene kultuur Tartu kaardil”. Vene kultuuri ja Tartu seostest räägib põnevalt ja põhjalikult kirjandusteadlane prof Ljubov Kisseljova. Kisseljova on Tartu Ülikooli slavistika osakonna juhataja ja vene kirjanduse professor.

 

Loengud toimuvad neljapäeviti kell 17.15 linnakodaniku muuseumis (Jaani 16).

  • Neljapäeval, 17. oktoobril kell 17.15

Esimene loeng võtab fookusesse Andrei Kaissarovi, Tartu Ülikooli professori ja Juri Lotmani esimese monograafia kangelase

  • Neljapäeval, 31. oktoobril kell 17.15

Loengu teemaks on Vene kultuuri kuldajastu ja Tartu:

Kuldajastu vene kultuuris seostub Puškini ajaga. 19. sajandi esimesel kolmandikul oli Tartu tihedalt seotud Puškini õpetaja ja Tartu Ülikooli audoktori Vassili Žukovskiga. Tema sugulaste Moierite juures tegutses kirjanduslik salong, mida on kirjeldatud J. Krossi romaanis „Keisri hull“.

Selle salongi osalejatest – Maria Protassova-Moierist, professor ja kirjanik Vojeikovist, tudengite laulude loojast Jazõkovist, kirjanikest Dhalist ja Sollogubist, Žukovski sõbrast Seidlitzist ning Karlova mõisa omanikust ajakirjanik Bulgarinist räägib prof Ljubov Kisseljova oma loengus „Vene kultuuri kuldajastu ja Tartu“ loengusarjast „Vene kultuur Tartu kaardil“.

  • Neljapäeval, 14. novembril kell 17.15

Loengusarja viimases osas räägib prof Kisseljova Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Ivan Bunini tegevusest Tartus.

 

Loengud toimuvad eesti keeles. Sissepääs muuseumipiletiga.

Loengusarja korraldamist toetab Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.