Põhikooli- ja keskkooliõpilased on oodatud mälumängule

with Kommentaare pole

Tartu Linnamuuseum ja Eesti Mõttespordi Selts kutsuvad kolmapäeval, 20. veebruaril Tartu Linnamuuseumisse koolinoorte ajaloo kallakuga mälumängule.

Eraldi arvestus on 6.-9. klassidel ja 10.-12. klassidele. Nooremate klasside mälumäng algab kl 13.00, gümnasistide mõõduvõtt algab kl 15.30. Mõlemad mängud kestavad ligi 2 tundi ja on mõeldud neljaliikmelistele võistkondadele. Igast koolist ootame osalema kuni nelja võistkonda. 6.-9. klasside küsimused saavad olema veidi kergemad kui gümnasistide omad. Tegu on ühtlasi ka Tartu ja Tartumaa koolinoorte mälumängu karikasarja teise etapiga.

Kõik küsimused ei puuduta ainult Tartut ja ajalugu, kohale tasub tulla ka spordi, teaduse ja teiste valdkondade tundjatel. Vabadussõjale pühendatud erivoorude küsimustele vastamisel on abiks allpool olevas nimekirjas esitatud materjalid, seega on hea tulemuse saavutamiseks on mõistlik nendega tutvuda.

Materjal ettevalmistuseks:

1. Arno Raag, “Kolm nädalat punast diktatuuri : Tartu sündmusi Eesti Vabadussõja päevilt”, Tartu : Postimees 1938

2. Alo Lõhmus, “Priius, kallis anne Elu ja surm. Vabadussõja kõige raskemal ajal”, lk 173-188, Maalehe Raamat 2014

3. Telesaade “Eesti aja lood: Tartu rahu”, 2007 (https://arhiiv.err.ee/vaata/eesti-aja-lood-tartu-rahu )

4. Artikkel “Kuidas saabus Tartu rahu?”, Kultuur ja Elu, 1/2010 (http://kultuur.elu.ee/ke499_tarturahu.htm )

***

Narva tänav. Henningi plats, bensiinijaam. Tartu, 1938. Foto E. Selleke., TM F 1065:8, Tartu Linnamuuseum, http://www.muis.ee/museaalview/3253475

Tartu Linnamuuseumi püsiekspositsioonist soovitame tutvuda 19. sajandi II poolt ja 20. sajandit puudutava osaga. Tartu koolide õpilased pääsevad muuseumisse tasuta, tuleb öelda märksõna „EV101 mälumäng” (muuseum on avatud E–R kell 9–18, L–P kell 11–18). Mõni küsimus tuleb ka lähtuvalt Tartu Linnamuuseumi püsiekspositsioonist ja kogudest.

Palume kaasa võtta kirjutusvahendid. Kolm paremat meeskonda nii 6.-9. klasside arvestuses kui ka 10.-12. klasside arvestuses saavad auhinnatud.

Registreerimine kuni 18. veebruarini, osalejate arv on piiratud!

Võistkondade registreerimiseks või lisaküsimuste korral palun saata kiri e-postile ants.siim@katarina.ee