Muuseuminädal kutsub “Tartuga Lutsutama”

with Kommentaare pole

Tartu Muuseuminädala teemapäev “Tartuga targaks” leiab aset laupäeval, 2. märtsil. Oskar Lutsu majamuuseumis toimub eriprogramm “Tartuga Lutsutama”.
Oskar Lutsu majamuuseumi eriprogramm “Tartuga Lutsutama” kestab 2. märtsil kl 11-st kl 15-ni. Majamuuseumis toimuvad ringkäigud giidi saatel kell 11, kell 13 ja kell 15.

Kas sa teadsid, et Oskar Luts pidas Tartut ainsaks Eesti linnaks? Oskar Luts elas Tartus, “kellahelina, tuulesellide ja vaiksete nurgakeste” linnas üle neljakümne aasta ning selle aja jooksul jättis kirjanik  endast maha arvukalt põnevaid ja lustlikke juhtumisi, millest parimaid ekskursioonil tutvustame. Oskari maja pole peaaegu üldse muutunud alates selle valmimisest 1936. aastal. Ehedas keskkonnas räägib giid ka Oskari igapäevaelust ja suhtest Tartu ning tartlastega.

 

***

Teemapäeval „Tartuga targaks“ avavad muuseumid oma eriprogrammide kaudu Tartut kui uuendusmeelset linna, mis on sajandeid edukalt ajaga kaasas käinud.
Millised on olnud Tartu targad mõtted läbi aegade? Tartu muuseumid vaatasid oma rikkalikes varakambrites ringi ning pakuvad tähtsa päeva puhul valikut tähenduslikest esemetest, kaasakiskuvatest lugudest ja inimestest.

Päeva jooksul toimuvad linnas temaatilised elamusekskursioonid kunagistesse innovatsioonimekadesse, mis panid Tartu tartlaste jaoks kiiremini pöörlema. Neile, keda paelub rohkem tulevik, toimub Tartu linnamuuseumis välkkonverents „Tartuga heades mõtetes“, kus räägitakse lahendustest, mis teevad tuleviku Tartu elu paremaks ja värvikamaks.

Mis erinevatest mõtetest Tartu jaoks paremaks on saanud ja kuidas see on tartlaste elu muutnud või muudab, saab selgemaks juba 2. märtsil üle kogu linna toimuvates ettevõtmistes, elamusekskursioonidel ja töötubades.

Tule ja saame üheskoos Tartuga targaks!

Vaata täpsemalt: tartu.ee/et/tartu-muuseuminadal#Tartuga-Targaks