Meie muuseumide uus ühine nimi – Tartu Linnaajaloo Muuseumid

with Kommentaare pole

Tartu Linnamuuseumi viis muuseumit hakkavad edaspidi kasutama ühist kaubamärki Tartu Linnaajaloo Muuseumid. Juriidiliseks nimeks jääb jätkuvalt Tartu Linnamuuseum.

Muuseumide direktori sõnul on muudatus vajalik selleks, et näidata paremini viie muuseumi eripära. “Linnamuuseum, laulupeomuuseum, KGB kongide muuseum, Oskar Lutsu majamuuseum ja 19. sajandi linnakodaniku muuseum – kõik viis muuseumi on niivõrd omapärased, et ei oleks paslik suruda neid ühe linnamuuseumi nime alla,” ütles direktor Sirje Karis. “Linnaajaloo muuseumide nimi sobib ühisnimetajaks kõige paremini, kuna kõikide muuseumide kaudu jutustame Tartu linna lugu.”

Organisatsiooni juriidiliseks nimeks jääb endiselt Tartu Linnamuuseum. Lisaks uuele kaubamärgile võetakse kasutusele ka uus logo. Visuaalse keele loovlahenduse autoriks on agentuur Homne. “Linnaajaloo muuseumidega töötamise protsess oli meie jaoks ääretult huvitav, kuna saime seeläbi kaasa aidata enda kodulinna muuseumide tutvustamisele,” ütles projektijuht Mikko Leo Selg agentuurist Homne. Disainer Jakob Päll lisas, et loovlahenduse keskmes on soov rõhutada Tartu Linnaajaloo Muuseumide asukohapõhisust ja tartlaslikkust.

Muudatused jõustuvad 11. augustist. Uusi visuaale saab linnapildis näha juba uuel nädalal, kui algab laulupeomuuseumi uue näituse reklaam.

Lisainfo:

Kert Kask

turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

+372 5664 4382

kert.kask@muuseum.tartu.ee