Mälumängu eelvoorust võttis osa rekordarv õpilasi

with Kommentaare pole

Tartu Linnamuuseumis toimus kolmapäeval, 28. novembril XVI koolinoorte mälumängu võistkondlike Eesti Meistrivõistluste Tartumaa ja Tartu linna eelvoor, millest võttis osa 175 põhikooli- ja keskkooliõpilast.

Osales 24 võistkonda põhikoolidest ja 21 võistkonda keskkoolidest.

Põhikoolide arvestuse esikolmik:

  1. Võistkond Tibu Miisu (Kivilinna kool)
  2. Võistkond Jeesus (Tartu Katoliku Hariduskeskus)
  3. Võistkond TKHK 9b (Tartu Katoliku Hariduskeskus)

Keskkoolide arvestuse esikolmik:

  1. Võistkond HTG 12 B/E (Hugo Treffneri gümnaasium)
  2. Võistkond NRG AC (Nõo Reaalgümnaasium)
  3. Võistkond Lokomotiiv (Hugo Treffneri gümnaasium ja Jaan Poska gümnaasium)

Soovime õnne kõigile võitjatele!

Eelvooru tulemusena pääsevad 24. märtsil Tallinnas toimuvasse finaalmängu iga maakonna, samuti Tallinna võitjavõistkonnad (nii põhikoolide kui vanemate klasside arvestuses). Esikoha jagamise puhul maakonnas arvestatakse viigilahutuse tulemust. Maakondade ja Tallinna võitjatele lisanduvad eelvooru üle-eestilises punktiarvestuses 14 järgnevat võistkonda, kes maakondades võitjaks ei osutunud (samuti nii põhikoolide kui vanemate klasside arvestuses). 14. koha jagamisel üle-eestilises punktiarvestuses pääseb edasi rohkem võistkondi. Finaali ei pääse eelvooru põhjal kummaski arvestuses samast maakonnast ega Tallinna linnast rohkem kui 8 võistkonda (erandiks on 14. koha jagamine). Kui maakonnas eelvooru ei toimu, võib üks võistkond sellest maakonnast kummaski arvestuses finaalis kaasa võistelda. Noorte maailmameistrivõistlused (MM) toimuvad laupäeval 16. veebruaril 2019 kell 12.

Tartu Linnamuuseumis toimunud mälumäng oli ühtlasi osa Tartu linna ja Tartumaa karikasarjast, mille raames toimub käimasoleva õppeaasta jooksul veel kolm etappi.