Oskar Lutsu majamuuseum on paljude põlvkondade lemmikkirjaniku ja legendaarse tartlase, rahvusmüüdilise jutustuse “Kevade” autori Oskar Lutsu (1887–1953) viimane kodu.

Funktsionalistlikus stiilis majas on memoriaalsetena säilinud kirjaniku askeetlik töötuba ja külalistetuba, kus 1937. aasta jaanuaris tervitasid kirjanikku 50. sünnipäeva puhul kolleegid.

Püsinäitus toob esile majaperemehe elu ja rohke loomingu ning teatri ja filmide osa teoste tegelaste kasvamisel müüdilisteks kangelasteks, keda uued põlvkonnad võtavad oma lugudesse ja juttudesse.

Oskar Lutsu majamuuseum kuulub Tartu Linnamuuseumi koosseisu. Veel on viimase harumuuseumid 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum, mis tutvustab 1830. aastate kodanikumaja koos biidemeieri stiilis interjööriga, KGB kongide muuseum, mis pakub sissevaadet Tartu NKVD (KGB) eeluurimisvangla kongidesse ja Tartu Laulupeomuuseum, mis esitleb eesti laulupidude traditsiooni ning Tartu rolli selle kujunemisel.

Galerii: Oskar Lutsu majamuuseum:

Lutsu majamuuseumi videotutvustus:

Filmi autor on Tartu Tammelinna seltsi juhatuse liige Henry Narits. Sõna saavad Oskar Lutsu majamuuseumi kolm töötajat, kellest kaks on olnud pikka aega muuseumi kuraatorid, üks neist ka praeguse püsiväljapaneku autor. Film on valminud 2019. aasta alguses eesmärgiga rääkida muuseumi saamise loost ja tegemistest.