Linnamuuseum pühendab nädala ajaloolistele kohvikutele

with Kommentaare pole

Ajalooliste kohvikute nädal toob endaga retked ja ekskursiooni, mälumängu ja pikniku. Linnamuuseumi ajalooliste kohvikute nädalal taaselustuvad sajanditagused maitsed ning Tartu linna päeval selguvad mälumängu käigus parimad Tartu tundjad.

Tartu Linnamuuseumis algab alates 27. juunist ajalooliste kohvikute nädal, mis kestab kuni 1. juulini. Iga päev toimub midagi erilist ja huvitavat ning muuseumis saab ajaloolisi maitseid isegi oma maitsepungadega kogeda. Muuseum viib linnarahva nii rattaretkele mööda ajaloolisi kõrtse kui ka kirjandusretkele mööda ajaloolisi kohvikuid. Tartu linna päeval võetakse mälumängu raames mõõtu teadmistes Tartu kohta. Nädal tipneb pühapäevase piknikuga Emajõe kaldaveerel.

Kohvikutel on Tartu linna ajaloos olnud oma eriline roll. Teise maailmasõja eelses muutusid kohvikud Tartu kultuurielus väga tähtsateks paikadeks: siin kohtuti, puhati, joodi kohvi, diskuteeriti, mängiti malet, loeti ja toimetati ajalehti. Tuntumad Tartu kohvikud ja restoranid olid näiteks Werner, Athena, Central, Ko-Ko-Ko ja Segerlin.

Nii ajaloolistest kohvikutest kui ka muudest Tartu tähtsamatest kohtumispaikadest 1920. ja 1930. aastatel räägib ka Tartu Linnamuuseumis hiljuti avatud näitus “Randevuu. Kohtumispaik Tartu”. Tegemist on lavastuslikku laadi näitusega, mille narratiivi aitab esile tuua kuuldemänguline komponent. Näitus on muuseumi kingitus Eesti Vabariigile sajanda sünnipäeva puhul. Ajalooliste kohvikute nädala raames toimub näitusel tasuta kuraatoriekskursioon. Näituse teavitustegevust toetavad KÜSK ja EV100.

Ajalooliste kohvikute nädala ajakava:

27. juunil kell 17.00 toimub Tartu Linnamuuseumis kuraatoriekskursioon näitusel “Randevuu. Kohtumispaik Tartu”. Avatud on sajanditaguseid maitseid taaselustav kohvik.

28. juunil kell 18.00–21.00 saab osa võtta rattaorienteerumisest “Kõrtsist kõrtsi”. See on lõbus orienteerimisvõistlus kuni 5-liikmelistele seltskondadele. Osavõtt on tasuta ja parimatele on auhinnad.
Eelregistreerimine: ants.siim@katarina.ee.

29. juunil kell 16.00–18.00 toimub Tartu Linnamuuseumis Tartu tundjate mälumäng. Osalema on oodatud 4-liikmelised võistkonnad. Avatud on sajanditaguseid maitseid taaselustav kohvik.
Eelregistreerimine: ants.siim@katarina.ee. Tähtaeg: 27. juuni.

29. juunil kell 14.00–16.00 leiab aset Tartu ajalooliste kohvikute kirjandusretk. Koguneme Linnaraamatukogu fuajees ning läbime seejärel Tartu kohvikuid, nii ajaloolisi kui ka praegu tegutsevaid. Osavõtt on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud.
Eelregistreerimine: ants.siim@katarina.ee. Tähtaeg: 27. juuni.

1. juulil kell 13.00–17.00 toimub minevikuhõnguline piknik grüünes. Koguneme Ülejõe pargis Hugo Treffneri kuju juures. Tutvustame mineviku tartlaste vaba aja veetmise kombeid. Mängime saja aasta vanuseid seltskonnamänge suurtele ja väikestele. Taustaks mängib 20-30ndate muusika. Kaasa palume tuua oma söögikraami.

Lisainfo:
Ants Siim
Haridusprogrammide kuraator
746 1906
ants.siim@katarina.ee