Linnamuuseum kutsub muuseumiööl mälumängule ja ekskursioonile

with Kommentaare pole

18. mail toimub üle-Eestiline Muuseumiöö, mille teema on tänavu “Öös on mustreid”. Tartu Linnamuuseumis toimub sel puhul kunstimälumäng ja giidiga ekskursioon Tartu Linnamuuseumi püsinäitusel „Dorpat. Jurjev. Tartu”.

  • Mälumäng algab kell 18.00 ning kestab kuni 19.30. See on mõeldud kuni 3-liikmelistele võistkondadele. Küsimusi nii Eestist kui ka laiast maailmast ning nii gootikast kui ka popkunstist. Küsimusi on koostanud mälumängur Toivo Kreek, kunstiajaloolane Enriko Talvistu, Ants Siim Tartu Linnamuuseumist ja kunstnik Kairo. Vajalik on eelregistreerimine. Eelregistreerumiseks andke oma võistkonnast teada aadressil ants.siim@katarina.ee (kirjas märkige ära oma võistkonna nimi). Eelregistreerumine kestab 16. maini või seni, kuni kohti jätkub! Osalemine on tasuta.
  • 20.00-21.00 Giidiga ekskursioon Tartu Linnamuuseumi püsinäitusel „Dorpat. Jurjev. Tartu”. Tasuta. Kuuleme Tartu ajalugu enim mõjutanud sündmustest ja saame teada, kuidas on sajandeid Tartus elatud. Püsinäitusel „Dorpat. Jurjev. Tartu” leiab külastaja pidepunkte Tartu mitmepalgelise ajaloo mõtestamiseks. Linna ajaloo eri perioodidest on esile toodud keskaegne tellisehitistega Dorpat, Liivi sõja aegsed purustused ja toonane vaimuelu, 18. sajandi käsitöö ning Tartu rahuga seonduv sündmustik.