Laulupeomuuseumi külastajad: laulupidu peaks olema riigipüha

with Kommentaare pole

Tartu Laulupeomuuseumis värskelt avatud uue püsinäituse “Oma viisi hoides” külastajad arvavad, et laulupeo kontserdipäevad ja sellele järgneva päeva peaks kuulutama riiklikuks pühaks.

Uuel püsinäitusel saavad muuseumi külastajad hääletada, milline osa laulupeost peaks muutuma traditsiooniks. Siiani on ülekaalukalt populaarseim olnud laulupeo ja sellele järgneva päeva riigipühaks muutmise idee.

“Laulupidu riikliku pühana annaks juurde nii pidulikkust kui ka suurendaks lauljate ja peokülaliste võimalust peoaega pikemalt nautida,” ütles Tartu Laulupeomuuseumi kuraator Kristiina Tael. “Üldlaulupidu toimub iga viie aasta järel ning selle riiklikuks pühaks kuulutamine ei oleks ehk majandusele liiga suur kulu.”

Populaarseimale valikule järgneb idee lisada laul “Ta lendab mesipuu poole” iga laulupeo programmi osaks. Samas on agaralt hääletatud ka tantsijate suurema kaasamise ja esimestel laulupidudel toimunud võistulaulmise taastamise poolt. Kõige väiksema toetuse on pälvinud mõte anda ühendkooridele suurem osa repertuaarist. 

Näitus “Oma viisi hoides” on Tartu Laulupeomuuseumis avatud alates 20. juunist. Näituse kuraatorid on Kristiina Tael (Tartu Laulupeomuuseum), Karoliina Kalda (Tartu Ülikooli muuseum) ja Paula Põder (Tartu Ülikooli muuseum) ning kujundaja Kärt Einasto.