Laulupeomuuseumi hoovis toimub ajastukontsert “1869”

with Kommentaare pole

21. juunil leiab laulupidude sünnikodus Tartus peo 150. sünnipäeva auks aset laulupidude ajas rändamise päev. Tartu laulupeo ajastukontsert „1869“, mis räägib laulupeo sünnist kuni 1918. aastani, algab kell 16.00 Tartu Laulupeomuuseumi õuel. 

Mõnikord on tunne, et kõik eriline on juba ära olnud – esimene laulupidu on peetud, Eesti Vabariik on (taas) sündinud, Balti ketis on tuhanded inimesed juba käest kinni hoidnud. Erilisuse hõng hõljuks nagu alati just olnud aegadel… Kuid hoolimata sellest, et kogetu saab tihti eriliseks alles siis, kui ta möödunud, tahame loota, et see päev on eriline juba enne olemist.

Koos Tartu laulupeo peadirigendi Triin Kochi, lavastajate Anu Lambi, Karl Laumetsa ja Riina Roose ning sadade koorilauljate, dirigentide, solistide, saateansambli ja kontsertmeistritega oleme 21. juunil astumas ajast aega, kontserdist kontserdisse, et mõelda ja tunda, mis oli see, mis meid möödunud aegadel eriliselt hoidis, kõnetas ja mõtlema pani.
Käime ja kuulame läbi 3 x 50 aastat koorilaulu ja meie ning laulupeo ajalugu. Millest vaevalt kolmandiku oleme saanud ise vabalt otsustada, mida laulda, OMETI…

Ajastukontsertide lavastuskunstnikud on Martin Mikson ja Anna-Liisa Pärt.Vahetekste loeb näitleja Priit Strandberg.

Laulupeo kõige esimestest eluaastatest (1869–1918) laulavad ajastukontserdi sellised laulukoorid:

EMÜ Meeskoor Gaudeamus, dirigent Lauri Breede
Haaslava Meeskoor, dirigent Kalev Lindal
Tartu Akadeemiline Meeskoor, dirigent Kuno Kerge
Nõo kiriku meesansambel, dirigent Margus Liiv
Tartu Üliõpilassegakoor, dirigent Küllike Joosing
Tartu Maarja Kirikukoor, dirigent Lilyan Kaiv

Kaastegev Väägvere Pasunakoor.

Kontsert on tasuta.