Kutsume kaasa mõtlema: aruteluõhtu “Kuritegelik Tartu”

with Kommentaare pole

Tartu Linnamuuseumi saalis toimub kolmapäeval, 12. septembril kell 17.00 aruteluõhtu “Kuritegelik Tartu”. Ürituse esimeseks osaks on Tartu Linnamuuseumi koostatud lühiettekanne “Kuritegevus 1920-30ndate aastate Tartus”. Vahetult ürituse eel on võimalik tasuta külastada 1920-30ndate aastate Tartule pühendatud näitust “Randevuu. Kohtumispaik Tartu”.

Aruteluõhtu teine pool keskendub kuritegevusele tänapäeva Tartus. Valgust heidetakse muutustele, mis Tartu kuritegelikul maastikul on toimunud viimastel aastatel ning arutletakse tänapäeva kesksete probleemide üle. Kajastamist leiavad narkokuritegevus, liikluskuriteod, isikuvastased kuriteod, noorte kriminaalne tegevus ja mitmed teised valdkonnad, mis muidu rahulikule ja hubasele Tartule varju heidavad. Selleks, et neid teemasid avada, on kutsutud modereeritud paneeldiskussioonile politseileitnant Tartu piirkonnavanem Siim Linnard, Lõuna Prefektuuri teabebüroo vanemkorrakaitseametnik Kert Kotkas ja Tartu Postimehe ajakirjanik Eili Arula. Publik saab diskussiooni lõpus võimaluse esinejatele küsimusi esitada.

Tartu Linnamuuseumis on juba mõnda aega toimunud loengusari „Peaga linn ja linna pead”, mille raames on toimunud mitmed ettekanded ja aruteluõhtud. Mainitud aruteluõhtu kuuluba sellesse sarja. Sari “Peaga linn ja linna pead” pakub võimalust kohtuda teada-tuntud tartlastega ning avastada heade mõtete linna värvikaid tahke. Sari toob vabas õhus(tikus) kokku linnajuhid, ametnikud ja aktiivsed kodanikud, kes jagavad oma mõtteid eilsest, tänasest ja homsest Tartust. Teemade valik on lai – juttu tuleb nii Tartu sümbolitest, arhitektuurist, kitsaskohtadest, parkidest, linnaplaneerimisest kui ka kunstist ja kirjandusest.

Üritus on tasuta!