Kuraatoritund linnamuuseumi prüginäitusel: vahast keskaegses Tartus

with Kommentaare pole

Tartu linnamuuseumis algavad kuraatoritunnid, millest keskendutakse teemadele, mis ühel või teisel viisil seostuvad ajutise näitusega „Ajaloo prügikastist ajalukku. Jäätmed, teadus ja äri keskajast tänapäevani“.


Küünlapäeva eel räägib näituse kuraator, arheoloog Arvi Haak ühest näitusel eksponeeritud esemest – vahakettast. Ida- ja Lääne-Euroopa vahelist vahakaubandust on seostatud asjaoluga, et lääne linnades, eelkõige kirikutes vajati suurel hulgal vahaküünlaid, samuti kasutati vaha pitseerimiseks. Küünlapäevaga seonduv kristlik legend räägib, et kui Jeesus 40 päeva pärast sündi templisse viidi, süttinud seal küünlad iseenesest. Sel taustal keskendutakse kuraatoritunnis küsimusele, mida on teada ühest Tartu kesklinna jäätmekastist leitud vahaketaste kohta. Märkimisväärne on ka fakt, et ehkki nimetatud vahakettad eeldatavasti valmistamisajal sihtkohta ei jõudnudki, on üks neist pärast leidmist siiski Saksamaal ära käinud.


Kuraatoritund toimub
kolmapäeval, 25. jaanuaril kl 17.30 Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23). Sissepääs kõigile muuseumi sooduspiletiga 2 € (maksta saab ainult sularahas).

 

Lisainfo:
Arvi Haak (näituse kuraator)
tel 746 1913
mob 5661 4307
e-post arvi.haak@katarina.e
e