Kunstnik Ingrīda Ivane maalinäitus “Portreed linnast”

with Kommentaare pole

Alates 18. veebruarist 2020 saab Tartu Laulupeomuuseumis näha kunstnik Ingrīda Ivane maalinäitust “Portreed linnast”.

“Veidi üle nelja aasta tagasi alustasin regulaarset liikumist Tartu ja Riia vahel. Ja natuke hiljem Tallinna ja Riia vahel.

Näitus kogub mu reisimärkmed kokku piltpäevikusse, kus kogemusi ei kirjeldata mitte sõnadega, vaid värvide ja joontega. Pidev liikumine on andnud ka raamid teoste suurusele: joonistusplokk on piisavalt väike, et alati kotti ära mahtuda. Enamus töid on tehtud värvilise tindi ja akrüülvärvidega.

Mõned neist joonistustest ei ole vaid mu reiside lõppsihtmärkidest (Riia, Tartu ja Tallinn), vaid on tehtud ka väiksemates linnades ja külades tee peal.

See näitus on jätk eelnevale sarnasele näitusele, mis oli üleval kaks aastat tagasi Tartus, ning näitab uusi kohti, uusi vaateid ja arenenud käekirja.”
(Ingrīda Ivane)

***

Ingrīda Ivane õppis Läti Kunstiakadeemias tekstiilikunsti ja omandab nüüd magistrikraadi maalikunstis. Ta jõudis kunstini läbi teoreetiliste õpingute Läti Kultuuriakadeemias, kus ta sai magistrikraadi kultuuriteooriates. Tema õpingud on olnud tugevaks baasiks, millele ehitada iseloomulik kunstistiil oma mõtete ja tunnete väljendamiseks. Oma töös ühendab Ingrīda erinevaid tehnikaid ning eelistab ebatavalisi töövahendeid ja -materjale. Ta on osalenud rühmanäitustes alates 2014. aastast, lisaks on tal olnud kolm isikunäitust Lätis ja üks Eestis. Tema töid võib leida erakogudest Lätis, Eestis ja Ameerika Ühendriikides.

Näitus on avatud Tartu Laulupeomuuseumis kuni 29. veebruarini T–L 11–18. Sissepääs muuseumipiletiga.