Koolivaheaja laagripäev „Ükskord ammu Dorpatis”

with Kommentaare pole

Tartu Linnamuuseum ja 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum kutsuvad 1.-3. klasside lapsi teisipäeval, 21. märtsil koolivaheaja laagripäevale „Ükskord ammu Dorpatis”. Laagripäeva jooksul õpime läbi lugude, näitemängu ning seltskonnamängude paremini tundma 19. sajandi Tartus elanud uhkete härrade ja peenete prouade eluolu ning seda kõike ajastutruus keskkonnas.

Laager algab kell 10 hommikul Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23), kus tutvume 18. sajandil ehitatud aadlilossi ning sel ajal elanud härrade ja prouade kommetega. Mängime paarisaja aasta vanuseid mänge ning meisterdame igale härrale ja prouale vajalikke esemeid – kübaraid ja lehvikuid.

Päeva teise poole veedame 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumis (Jaani 16), kus tutvume ühe tavalise 1830. aastate perekonna elamu ja eluoluga. Seejärel astume sammukese lähemale linnakodanike igapäevale ja kehastume ise vanaaegseteks preilideks ja noorhärradeks.

Laagripäev lõpeb kell 15.00 linnakodaniku muuseumis (Jaani 16). Päeva maksumus on 12 € lapse kohta. Hind sisaldab tegevusi, töötoa materjale ja lõunasööki.

Registreerimise tähtaeg on 17. märts.

Lisainfo ja registreerimine:
Nele Dresen, Tartu Linnamuuseumi haridusprogrammide kuraator, nele.dresen@katarina.ee, tel 746 1906