Koidula konkursi Tartu eelvoorust läheb Pärnusse finaali kolm tublit etlejat

with Kommentaare pole

Möödunud nädalavahetusel toimus Oskar Lutsu majamuuseumis üleriigilise Koidula etluskonkursi Tartu eelvoor.

Meil on rõõm teada anda, et Tartu eelvoorus osales 7 väga head luulelugejat. Pärnusse võistlema lähevad ja Tartut esindavad:

Romet Koser
Maarja Mõts
Anne Urbel

Jõudu ja jaksu lõppvoorus esinejatele!

Etluskonkurss päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 10.märtsil 2018. a. Pärnus, Koidula muuseumis. Konkursi finaalis hindab esinemisi kolmeliikmeline professionaalidest žürii, kuhu tänavu kuuluvad luuletajad Triin Soomets ja Kaupo Meiel ning näitleja Jaak Johanson. Konkursi võitja auhinnaks on Lydia Koidula pastell- portreemaal (autor Vello Paluoja) ning auhinnafondi toetavad Kultuurkapital ning mitmed eesti teatrid.

Konkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru 2-3 parimat esinejat lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursi eestvedajaks on Koidula muuseum koostöös Eesti Kirjanike Muuseumide Ühinguga ja patrooniks on poetess Triin Soomets.