Koidula etluskonkursi Tartu eelvoor toimub Oskar Lutsu majamuuseumis

with Kommentaare pole

2018. a. möödub 175 aastat Lydia Koidula sünnist. Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks on ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss.

Tänapäevases asjalikus maailmas on ununemas on eesti luule võim ja vägi, mis on sillutanud teed vabadusele ja iseseisvusele. Head eesti luuleloomingut on palju ja seda lisandub iga aastaga. Samas on vähenenud lugemisharjumus kasvatanud vajaduse motiveeriva vahendaja ehk etleja järele. Etleja ei ole ette lugeja, vaid ta on autori mõtete ja stiili vahendajaks auditooriumile oma annet ja oskusi rakendades.

Konkursi osavõtjate sõelumist eelvoorudes korraldavad eesti kirjanike muuseumid:

Aavikute muuseum Kuressaares 27. jaanuaril kell 12

Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum Võrus 9. veebruaril kl 14

Oskar Lutsu majamuuseum Tartus 10. veebruaril kell 11

Tammsaare muuseum Tallinnas 10.veebruaril kell 12

Koidula muuseum Pärnus 3. märtsil kell 12.

Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori looming.

Konkursi finaalis hindab esinemisi kolmeliikmeline professionaalidest žürii, kuhu tänavu kuuluvad luuletajad Triin Soomets ja Kaupo Meiel ning näitleja Jaak Johanson. Konkursi võitja auhinnaks on Lydia Koidula pastell- portreemaal (autor Vello Paluoja) ning auhinnafondi toetavad Kultuurkapital ning mitmed eesti teatrid.

Etluskonkurss päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 10.märtsil 2018. a. Pärnus, Koidula muuseumis. Konkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru 2-3 parimat esinejat lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursi eestvedajaks on Koidula muuseum koostöös Eesti Kirjanike Muuseumide Ühinguga ja patrooniks on poetess Triin Soomets.

Osavõtt Tartu eelvoorust

Registreerimine eelvooru ning teated ja küsimused palume saata: meeli.valjaots@katarina.ee. Registreeruda saab kuni 9. veebruarini. Registreerimist kinnitavas kirjas on vajalik öelda oma nimi ja anda teada, mis on esitatavate luuletuste pealkirjad.

Lisainfo finaalvooru ja konkursi kohta üldiselt:

Elmar Trink

elmar@pernau.ee

5286522

www.parnumuuseum.ee/koidula

www.kirjanikemuuseumid.ee