Keskaegne jõulutöötuba

with Kommentaare pole
Urmas Kruuse annab linnamuuseumile üle mütsi, maani pealiskeebi, jaki ja nöörkinnitusega villased sukad, pikad püksid ja alussärgi, terava ninaga nahast kingad ning nahast vöö koos rahatasku ja käsitöönoaga. Foto Tartu Linnamuuseumi kogust (TM F 1597:22).

Reedel, 20. detsembril algusega kell 12 toimub Tartu Linnamuuseumis keskaegsest elust inspireeritud jõulutöötuba.

Tartu endine linnapea Urmas Kruuse annab Tartu Linnamuuseumile üle stiliseeritud keskaegse piduliku kostüümi, mida ta linnapeana Hansapäevade ajal kandis. Huvilistel on võimalik proovida keskaja stiilis peakatteid ning klaasimaalimist.

Ajakava:
12.00 Sissejuhatus, Külli Laidla ja Sirje Reinoja esitlus rõivaste valmistamisprotsessist
12.15 Tartu endine linnapea Urmas Kruuse annab muuseumile üle enda rõivakomplekti
12.30 Keskaegsete mütside proovimine, võimalus pildistamiseks
12.40 Klaasimaalimise töötuba
Maalime siledale klaasile ja kasutame selleks külmvärve. Klaasimaal oli keskajal väga kõrgelt hinnatud. Samuti on võimalik uudistada Tartu Linnamuuseumi ekspositsioonis olevaid Veneetsia klaaspeekreid.

Üritus algab Tartu Linnamuuseumi saalis, töötuba toimub alumise korruse õpperuumides. Osaleda on võimalik ka ainult töötoas. Kogu üritus on tasuta.

Lisainfo: Tartu Linnamuuseum, info@katarina.ee, 746 1911

Info Urmas Kruuse Hansapäevadel kasutatud keskaegses stiilis rõivakomplekti ja selle üleandmise kohta: linnamuuseumi peavarahoidja Kaie Jeeser, kaie.jeeser@katarina.ee, 746 1904