Jõuluprogramm 2017

with Kommentaare pole

Kaunis Pistohlkorside palees saab 7.–22. detsembrini osaleda jõuluprogrammis „Kadunud jõulukinkide müsteerium”.

Läbi aegade on näärisokk ja jõuluvana rahulikult oma asja ajanud ning lastele kingitusi toonud. Hoolimata sarnasest tööst on nad lapsed omavahel ära jaganud nii, et rahu ikka majas olnud.

Sajandite jooksul on jõuluvana Toomemäelt saaniga alla sõites korduvalt korralikult raputada saanud ja seetõttu hulga üle saani ääre lennanud kingitusi ära kaotanud. Kingitused on üles korjatud ja hubasesse Tartu Linnamuuseumisse härra Pistohlkorsi kätte toodud, et ta need inimestele vaatamiseks välja paneks – ehk ilmub omanik välja.

Jõuluvana sellest aga ei teadnud, mistõttu hakkas ta hiljuti mõtlema, kuhu nii suur hulk Tartu lastele mõeldud kingitusi läbi aastate ikkagi kadunud on? Ta jõudis arvamusele, et selle taga peab olema keegi pikanäpumees. Peamiseks kahtlusaluseks sai näärisokk. Ta mõtles: „Näärisokk on ise kasimata välimusega ning pole tal korralikke riideidki seljas, aga jagab pärast jõule lastele näärikingitusi, kuidas saab nii olla?”

Näärisoku ehmatus oli suur, kui ta jõuluvanu kahtlustest kuulis ning ta pöördus hea tuttava härra Pistohlkorsi poole abipalvega. Pistohlkorsile tuli mõte, et äkki Toome nõlvadelt pärinevad asjad ongi jõuluvana kaotatud kingitused. Kahjuks ta ei mäleta, millised sajandite jooksul tema kätte toodud asjadest pärinevad just Toomemäe nõlvadelt.

Tule ja aita näärisoku maine puhtaks pesta – lahendades mõistatusi ning osaledes mängudes võid just sina olla jõulurahu taastaja.

Programm sobib eelkooliealistele alates 5. eluaastast ning 1.-5. klassi õpilastele.

Kestus 60-90 minutit
Hind 50 € / grupp (ilma jõuluvanata), 100 € /grupp (jõuluvanaga)
Grupi soovitav suurus on kuni 25 last.

Info ja tellimine: +372 746 1906 / ants.siim@katarina.ee (Ants Siim, haridusprogrammide kuraator)