III Tartu mõisaretk koos Olev Suuderiga

with Kommentaare pole

12. juulil kell 17.00-19.00 toimub Tartu Linnamuuseumi eestvedamisel kolmas Tartu mõisaretk. Seekordse Tartu mõisaretke viib läbi OÜ ARC Projekti juhatuse esimees Olev Suuder, keda võib kirjeldada ka kui insener-ajaloolast.

Ajalooretke käigus annab Olev Suuder osalejatele ülevaate Raadi, Jaama ja Anne mõisate ajaloost. Võimaldatakse mõisatega seest- ja väljastpoolt tutvuda ning kirjeldatakse protsesse, mille käigus aja jooksul sulandusid mõisasüdamed Tartu linnaga ühte või üldse linnapildist kadusid (visualiseerimiseks jagatakse osalejatele infomaterajale). Giidiks on spetsialist, kes on mainitud mõisate tausta põhjalikult uurinud.

Tegu on kolmanda retkega kolmeosalisest Tartu linna mõisaid tutvustavast sarjast. Esimene retk toimus 3. mail ja selle viis läbi kunstiajaloolane Enriko Talvistu. Teine retk toimus 14. juunil ja selle viis läbi Valdo Praust. Ekskursioonibuss stardib Tartu Linnamuuseumi (Narva mnt 23) õuelt (õuele pääseb väravast Kivi tänavalt) kell 17.00. Tagasi toob buss osalejad kell 19.00 Tartu Linnamuuseumi õuele.

Üritusele on vajalik eelregistreerimine. Kohtade arv on piiratud ning eelregistreeruda tuleb hiljemalt 10. juuliks!

Osavõtutasu: 5 eurot

Üritus Facebookis: www.facebook.com/events/1247349025402228/

Lisainfo ja registreerimine:
Ants Siim
Tartu Linnamuuseumi haridusprogrammide kuraator
ants.siim@katarina.ee
tel 5854 1718