II Tartu mõisaretk koos Valdo Praustiga

with Kommentaare pole

14. juunil kell 17.00-19.00 toimub Tartu Linnamuuseumi eestvedamisel teine Tartu mõisaretk. Seekordse Tartu mõisaretke viib läbi eesti mõisate ekspert ja küberneetik Valdo Praust. Valdo Praust on ise läbi käinud kogu Eesti mõisate pärandi ning kirjutanud mitmeid raamatuid sel teemal. Ta on ka mõisaportaali www.mois.ee algataja ja Eesti Jalgrattamuuseumi eestvedaja.

Ajalooretke käigus annab Valdo Praust osalejatele ülevaate Ihaste, Ropka, Piiskopi ja Karlova mõisate ajaloost. Võimaldatakse mõisatega (võimalusel) seest- ja väljastpoolt tutvuda ning kirjeldatakse protsesse, mille käigus aja jooksul sulandusid mõisasüdamed Tartu linnaga ühte või üldse linnapildist kadusid (visualiseerimiseks jagatakse osalejatele infomaterajale). Giidiks on spetsialist, kes on konkreetsete mõisate tausta põhjalikult uurinud.

Tegu on teise retkega kolmeosalisest Tartu linna mõisaid tutvustavast sarjast. Esimene retk toimus 3. mail ja selle viis läbi kunstiajaloolane Enriko Talvistu. Ekskursioonibuss stardib Tartu Linnamuuseumi (Narva mnt 23) õuelt (õuele pääseb väravast Kivi tänavalt) kell 17.00. Tagasi toob buss osalejad kell 19.00 Tartu Linnamuuseumi õuele.

Üritusele on vajalik eelregistreerimine. Kohtade arv on piiratud ning eelregistreeruda tuleb hiljemalt 12. juuniks.

Osavõtutasu: 5 eurot

Lisainfo ja registreerimine:
Ants Siim
Tartu Linnamuuseumi haridusprogrammide kuraator
ants.siim@katarina.ee
tel 58541718