Elamusekskursioon ehedas nõukogude tuumavarjendis

with Kommentaare pole

NB! KÕIK KOHAD ON BRONEERITUD JA EELREGISTREERIMINE ON LÕPPENUD!

 

Märtsiküüditamise aastapäeva puhul kutsub KGB kongide muuseum 23. märtsil elamusekskursioonile ehedasse nõukogude tuumavarjendisse!

Tänavu möödub märtsiküüditamisest 70 aastat. 25.–29. märtsil 1949 sunniti võõrvõimude poolt oma kodudest lahkuma rohkem kui 20 000 eestimaalast. Nende teekond viis kaugele Siberisse, kust paljud enam kunagi tagasi ei tulnud.

Eesti lähiajaloo ühe traagilisema sündmuse mälestamiseks viib KGB kongide muuseum 23. märtsil huvilised ringkäigule “ENSV tsiviilkaitse 250-kohalisele eriobjektile” – tuumavarjendisse, mis pidi külma sõja kardetumate stsenaariumite realiseerumise korral pakkuma kaitset 250-le Tartu tähtsamale võimuesindajale.

Tutvume varjendiga, mille erinevaid funktsioone täitnud ruumid on suures osas säilitanud oma endise väljanägemise ja eheda atmosfääri. Neile lisaks näeme ajastutruusid eksponaate ning saame aimu selle kohta, kuidas plaaniti “eriobjektil” üle elada külma sõja kõige hirmuäratavam stsenaarium – tuumasõda.

Ürituse programm 23. märtsil:

13.30 alustame kogunemist KGB kongide muuseumis.

NB! Ürituse pilet (7 €) tuleb soetada KGB kongide muuseumist. Pilet tagab sissepääsu muuseumisse ja koha bussile ning tuumavarjendi ekskursioonile. Seega on soovitatav kohale tulla korraliku ajavaruga, et tutvuda saaks ka kunagise nõukogude julgeoleku eeluurimisvangla ehk KGB kongide muuseumiga.

14.00 bussisõit Tehase tänaval asuvasse tuumavarjendisse.

14.30-15.30 ekskursioon “ENSV tsiviilkaitse 250-kohalisel eriobjektil”.

Ekskursiooni lõppedes bussisõit tagasi kesklinna. Bussi lõpppeatus asub Vanemuse teatri alumises parklas. Ürituse orienteeruv lõpp on kell 16.00.

Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelregistreerimine: silver.kaldma@raad.tartu.ee.

 

Lisainfo:
Silver Kaldma
KGB kongide muuseumi kuraator
+372 56489813
silver.kaldma@raad.tartu.ee