Linnamuuseum ja raamatukogu korraldavad armastuse-teemalise ajalooretke

with Kommentaare pole

Tartu Linnamuuseumi ja Oskar Lutsu nimelise Tartu Linnaraamatukogu koostöös toimub teisipäeval, 14. mail algusega kell 17 kirjanduslik ajalooretk “Armastuse teekond”.

Tartu Linnaraamatukogu ja Linnamuuseum on taas ühendanud jõud, et viia osalejad praeguste ja endiste tartlaste lemberadadele Tartu kesklinnas. Retke käigus saab kuulda huvitavaid fakte ajaloost, kirjanike tekstikatkeid armuasjadest ning anekdootlikke teemakohaseid lugusid elust enesest.

Armastab… ei armasta… armastab…

Selle teekonna jaoks tuleb end häälestada. Ilm olgu kevadine ja päike paistku ning linnud pigem laulgu. Musumägi ja Tähetorn. Mmm… tähed… aga ei, päike ju paistab, aga ikkagi… Siis alla Vallikraavi ja edasi Raeplatsini, kus need tudengid seal vihmavarju all… ennäe riivatuid! Ja ülikool ja Emajõgi – alati samasugune ja alati uus. Kaldapealsed ja pardid pardid pardid. Taamal Supilinn terendamas.Et siis ikkagi armastab? Või ei? Või ikkagi…

***

Algus: kl 17.00 Toomemäe ohvrikivi juures (Musumäe jalamil)

Lõpp: kl 18.30 Raekoja platsil

Osalemine tasuta

Retke ettevalmistamisel on kasutatud Tartu Linnaraamatukogu andmebaasi Tartu ilukirjanduses teele.luts.ee ja linnamuuseumi töötajate teadmisi Tartu ajaloost. Vaata ka mobiiliäppi TartuFic, kus saad iseseisvalt tutvuda Tartu ilukirjandusliku küljega.