19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum on suurepärane koht, kus perega aega veeta ja teadmisi koguda. Paikneme vanalinna ühes omanäolisemas ja vanima hoonestusega osas. Muuseum asub 1740. aastatel valminud puust elumajas, mis on Tartus säilinuist üks vanemaid.

Muuseumikülastaja leiab eest 1830. aastate keskklassi linnakodaniku kodu, mis pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui ka väikestele. Biidermeierajastule iseloomulikus stiilis on sisustatud elutuba, söögituba ning majaperemehe töö- ja magamistuba. Hubase õhkkonna loob maja keskel asuv köök hulga majapidamisesemete ja töökorras inglise pliidiga. Lastega muuseumis käiku rikastab piltidega juhend, mille abil on koos muuseumi avastamine kaasahaarav ja arutlemapanev.

Kui soovite muuseumi külastada lastegrupiga, tutvuge ka muuseumitundide ja õpitubadega. Vaheaegadel ja erinevate tähtpäevade puhul leiavad muuseumis aset laagrid, eriüritused ja õpitoad, mis võivad huvi pakkuda ka lastega peredele. Täpsema info leiate enne üritusi muuseumi kodulehelt ja Facebookist.