19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum

Suvehooajal (aprill–september) on muuseum avatud K–L 11–17 ja P 11–15.

Talvehooajal (oktoober–märts) on muuseum avatud K–P 10–15.

Piletite müük lõpeb 30 minutit enne muuseumi sulgemist.

Kuidas tulla

Liikumispuudega külastajatele on muuseumi hoovi pool madalama trepiga sissepääs. Muuseumi sisehoovi saab jätta ka jalgratta või lapsevankri. Vajaduse korral saab viimase ka sisse tõsta. Lemmikloomadel palume oodata muuseumi hoovis.

Jalgsi: Kõndige raekoja tagant mööda Ülikooli tänavat Tartu Ülikooli peahoone suunas. Pärast Ülikooli Kohvikut jätkub sama tänav Jaani tänavana, jätkake sel kõndimist. Saja meetri pärast jääb paremat kätt Jaani kirik. Pärast kirikut, vasakul pool teed, paistab ühekorruseline, heledaks krohvitud, aknaluukidega puumaja – seal asubki 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum.

Ühistranspordiga: Muuseumile lähim bussipeatus on Lai peatus, kus peatuvad bussid number 6 ja 21.
Veidi kaugemal (250 m) asub Kloostri peatus, kus peatuvad bussid 6 ja 22. Ilusa, läbi vanalinna kulgeva jalutuskäigu kaugusel on Kesklinna bussipeatused.

Autoga (südalinna poolt lähenedes):
Lähim B piirkonna parkla (tööpäeviti tähistatult 90 minutit tasuta parkimist, hiljem 1 €/tund, puhkepäeviti tasuta) asub muuseumist 400 m kaugusel Vabaduse puiestee ääres. Pärast auto parkimist kõndige mööda Gildi tänavat Emajõest kaugemale, kuni jõuate Gildi ja Jaani risti, kust pöörake paremale. Pärast Jaani kirikut paistab vasakut kätt väike, heledaks krohvitud, aknaluukdiega puumaja – seal asubki 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum.
Muuseumi ees saab parkida A piirkonnas (tööpäeviti tähistatult 15 minutit tasuta parkimist, hiljem 2 €/tund, puhkepäeviti tasuta). Autoga muuseumi ette jõudmiseks pöörake Vabaduse puiesteelt Munga tänavale, sõitke kuni Munga ja Jaani tänavate ristini ja pöörake vasakule. Pärast Jaani kirikut paistab vasakut kätt väike, heledaks krohvitud, aknaluukidega puumaja – seal asubki 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum.

Hinnakiri

Hind Sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) Perepilet (kuni kaks täiskasvanut ja nende alaealised lapsed)
Muuseumipilet 4 € 2 € 8 €
Piletipakett – Tartu Linnamuuseumi ja kõigi harumuuseumide ühekordne külastus 15 € 8 € 25 €
Giiditasu (lisandub muuseumipileti hind) 25 € 15 € (õpilastele)
Muuseumitund õpilaste kohta 2 € (õpilastele)
Õpituba õpilase kohta 3 € (õpilastele)
Giidiga jalutuskäik kesklinnas 35 €
Sünnipäeva jms programm grupile 20 € *

* Lisandub materjalitasu! Materjalitasu sõltub osalejate vanusest, tunni sisust ja tunni/programmi ajalisest kestusest.

Muuseumis saab arveldada vaid sularahas.

Ekskursioonisoovist palume teada anda vähemalt kolm päeva enne muuseumikülastust.

Tasuta pääsevad muuseumisse

• Kuni 8-aastased lapsed
  • Tartu linna üldhariduskoolide ja Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased ja õpilasgrupi saatja õppetöö raames
  • Tartu linna aukodanikud