19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum asub Tartu vanalinnas, Jaani kiriku vahetus läheduses.

Aadress:

Jaani 16
Tartu 51007

Kuidas tulla?

Jalgsi: Kõndige raekoja tagant mööda Ülikooli tänavat Tartu Ülikooli peahoone suunas. Pärast Ülikooli Kohvikut jätkub sama tänav Jaani tänavana, jätkake sel kõndimist. 100 meetri pärast jääb paremat kätt Jaani kirik. Pärast kirikut, vasakul pool teed, paistab ühekorruseline, heledaks krohvitud, aknaluukidega puumaja – seal asubki 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum.

Ühistranspordiga: Muuseumile lähim bussipeatus on Lai peatus, kus peatuvad bussid number 6, 8, 16, 16A ja 21.
Veidi kaugemal (250 m) asub Kloostri peatus, kus peatuvad bussid 6, 8, 16 ja 22. Ilusa, läbi vanalinna kulgeva jalutuskäigu kaugusel on ka Tartu Kaubamaja juures olevad peatused.

Autoga (linna poolt lähenedes):
19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum asub vanalinnas. Soovitame muuseumisse tulla jalgsi, et heita pilk Tartu vanalinna ühele omanäolisemale, 18. sajandi I poolel hoonestatud piirkonnale.
Lähim B piirkonna parkla (tööpäeviti tähistatult 90 minutit tasuta parkimist, hiljem 1 tund 1 €, puhkepäeviti tasuta) asub muuseumist 400 m kaugusel Vabaduse puiestee ääres. Pärast auto parkimist kõndige mööda Gildi tänavat Emajõest kaugemale, kuni jõuate Gildi ja Jaani risti, kust pöörake paremale. Pärast Jaani kirikut paistab vasakut kätt väike, heledaks krohvitud, aknaluukdiega puumaja – seal asubki 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum.
Muuseumi ees saab parkida A piirkonnas (tööpäeviti tähistatult 15 minutit tasuta parkimist, hiljem 1 tund 2 €, puhkepäeviti tasuta). Autoga muuseumi ette jõudmiseks pöörake Vabaduse puiesteelt Munga tänavale, sõitke kuni Munga ja Jaani tänavate ristini ja pöörake vasakule. Pärast Jaani kirikut paistab vasakut kätt väike, heledaks krohvitud, aknaluukdiega puumaja – seal asubki 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum.

Lisainfo

Liikumispuudega külastajatele on muuseumi hoovi pool madalama trepiga sissepääs. Muuseumi sisehoovi saab jätta ka jalgratta või lapsevankri. Vajaduse korral saab viimase ka sisse tõsta. Lemmikloomadelpalume oodata muuseumi hoovis.
Küsimuste korral palume võtta ühendust +372 736 1545 või linnakodanik@katarina.ee.