“1000 aastat Koidulat” esietendus

with Kommentaare pole

Laupäeval, 20. mail kell 21.00 esitab Laulupeomuuseumi näitestuudium Tartu Laulupeomuuseumis (Jaama 14) esimest korda etenduse „1000 aastat Koidulat”.

Etenduse „Saaremaa onupoeg” ainetel.

Eesti Vabariik saab 100 aastaseks. On põnev mängida mõttega, mis võib juhtuda siis, kui saame 1000 aastaseks. Pole päris kindel, milline on tulevik ja samuti ei saa olla päris kindel selles, milline oli minevik. Ajalugu on siiski ju mõnes mõttes siiski konstrueeritud ja taastatud nähtus. Proovime üheaegselt piiluda tulevikku ja minevikku ning mängida ka mõttega, kuidas sai alguse Eesti teater. Päris kindel ei saa olla milleski, kuid pakume ühe võimaliku vaatenurga. Mis toimus paaril päeval enne 24. juunit aastal 1870? Millised võisid olla proovid? Kas Saaremaa onupoeg jõuab kohale? Need on vaid mõned küsimused, millele vastust otsime.

Tekst: Marite Butkaite
Lavastasid: Astrid Hallik, Katrin Luts
Mängivad: Albert Tikka, Rander Arumägi, Otto Nõmm, Oskar Nōmm, Laura Sirm, Birke Padar, Berta LY Tepaskind, Reena Seeba, Riika Seeba, Eliise Kolsar, Heino Hansen, Heli Hansen, Henry Jürgenson, Andra Reinhold, Oskar Puis

Info: 7461021