Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: NÄITUS: "LUGEMISE KUNST, ELAMISE HEADUS"
27.08.15

Alates 27. augustist on avatud TASKU keskuses näitus "Lugemise kunst, elamise headus". Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu koostatud rändnäituse eesmärk on rääkida lugemise ajaloost, mis hõlmab endas nii veidraid seiku
kui ka põnevaid fakte.

"Välja võib tuua näiteks selle, et pikka aega peeti vaikselt lugemise oskust erakordsete võimete märgiks, sest tekste loeti ette ainult valjusti," märkis näituse kuraator Berit Kaschan.

Avalikes ruumides rändama mõeldud näitus teeb sissevaate lugemise lukku nii Eesti vaatenurgast kui ka maailma ajaloos tervikuna, uurib neuroloogia ja lugemise vahelisi seoseid ning seda, mida loevad kirjanikud.

Hiiglaslike raamatutena kujundatud näituselt leiab ka mõtlemisülesandeid, saab proovida pimedakirjas lugemist ning testida, millise lugejatüübi hulka kuulud. Lõpetuseks võib end jäädvustada raamat-diivanil kirjandusklassiku tsitaadi kõrval.

2015. aastal UNESCO loovlinnade võrgustikku kirjanduslinna tiitlile kandideeriva Tartu üheks eesmärgiks on lugemisharjumuse süvendamine eelkõige noorte tartlaste seas. Näitusele oodatakse kõiki kooliõpilasi, et aidata neil paremini mõista lugemise olulisust ja näidata, kui põnevad võivad olla lugemisega seotud teemad.

Näituse kuraatorid on Berit Kaschan ja Maarja Vaino, näituse kujundas Katre Rohumaa.
Näitus on valminud Eesti Kultuurkapitali, Tartu Kultuurkapitali ja Erasmus
+ programmi toel.


Info näituse kohta:
Maarja Vaino
Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu esimees
Maarja.Vaino@linnamuuseum.ee
55583269
Oskar Lutsu majamuuseum
Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderAadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17

Kontakt:
Kuraator: Anu Seppa
telefon: 746 1900

Järelvaatajad:
Liivi Rosenvald, Aavo Rosenvald
telefon 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2015