Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: Oktoobris Oskar Lutsu majamuuseumis
10.10.16

Oktoober on Oskar Lutsu majamuuseumis tegusalt vahva!

Oskar Lutsu majamuuseumis on oktoobris avatud veel viimaseid nädalaid ajutine näitus „Lastekirjanik Jüri Parijõgi. Mäng ja tõsielu."

Ettetellimisel Oskar Lutsu ja Jüri Parijõe loomingut käsitlevad muuseumitunnid ja õpitoad.

Juba 22. korda tähistatakse Eestis ettelugemise päeva. O. Lutsu muuseumi ettelugemise tund toimub 20.oktoobril koostöös Tartu Kesklinna Kooliga.

26.-28. oktoobrini osaleme festivali "Avatud mänguväljad" paralleelprogrammis. Nendel päevadel ootame lapsi kell 12-13 mängulisse muuseumitundi. Vaata lisaks: http://avatudfestival.ee/et/manguvaljad/sundmused-tartus/

Tartu Linnamuuseumi sünnipäevanädalal ootame huvilisi osalema Jüri Parijõe teemalistel teetundidel (26.10. kell 11.30 ja 28.10. kell 11). Näitust "Jüri Parijõgi. Mäng ja tõsielu" tutvustab kuraator Meeli Väljaots. Teetassi taga järgneb vaba vestlus Jüri Parijõest ja Oskar Lutsust. Sissepääs muuseumipiletiga 2 € / 1 €.
Oskar Lutsu majamuuseum
Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderAadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 5 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik

Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17

Kontakt:
Meeli Väljaots
tel. 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2016