Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: Artur Adsoni joonistuste näitus
16.03.15

Neljapäeval, 19. märtsil kell 17 avati Oskar Lutsu majamuuseumis Artur Adsoni joonistuste näitus.
Murdeluuletaja Artur Adson (1889–1977) oli kirjandusrühmituse „Siuru" liige ja poetess Marie Underi abikaasa. Oma elu jooksul avaldas ta kaheksa luulekogu, näidendeid ja memuaare, tõlkis ning tegeles kirjandus-, eriti aga teatrikriitikaga.
Vähem on tuntud tema kunstianne, ehkki ta on illustreerinud ka ühe oma luulekogu. 2013. aasta suvel avastas kirjandusteadlane Õnne Kepp Adsoni luule koondkogumikku koostades Eesti Kirjandusmuuseumi kogudest tema joonistusploki, mis on adsonlikult pühendatud ja kingitud abikaasale. Võluvad filigraansed pildikesed meenutavad siis juba paguluses elavale poetessile armsaid ja olulisi paiku Eestimaalt ja Rootsist läbi kogu elu.

Näituse koostas Õnne Kepp ja kujundas Maarja Undusk Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusest.
Näitus jääb avatuks kuni 11. aprillini.

Marie Underi sünniaastapäeva eel, 26. märtsil kell 16.30 loeb Oskar Lutsu majamuuseumis Artur Adsoni murdeluulet näitleja Enn Lillemets ning Marie Underi luulet esitavad Tartu Tamme gümnaasiumi 10. klassi õpilased.

Sissepääs Adsoni ja Underi luuletundi on muuseumipiletiga.
Oskar Lutsu majamuuseumSündmuste kalender
Sündmuste kalenderAadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17

Kontakt:
Kuraator: Anu Seppa
telefon: 746 1900

Järelvaatajad:
Liivi Rosenvald, Aavo Rosenvald
telefon 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2014