Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: koertepäev
30.09.15

Laupäeval, 3. oktoobril toimub Oskar Lutsu majamuuseumi ja KGB kongide muuseumi koostöös koertepäev.

Koerad ei ole mitte ainult truud kaaslased, vaid ka tähtsad abilised. Et neist rohkem teada saada, kutsusime külla politseikoerad ja lugemiskoera Leero. Kell 13 algab Oskar Lutsu majamuuseumi aias (Riia tn 38) politseikoerte väljaõppe ja teenistusülesannete tutvustamine. Leero perenaine räägib meile lugemiskoera vajalikkusest ning lapsed saavad koeraga suhelda ja talle lugeda.

Lisaks toimub aias otsimismäng „Loomad Lutsu aias". Saame teada, milliseid loomi pidas perekond Luts. Mängida saab ka kroketit.

Sissepääs 2 €, sooduspilet 1 €
Oskar Lutsu majamuuseum
Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderAadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17


Kontakt:
Kuraator: Anu Seppa
telefon: 746 1900

Järelvaatajad:
Liivi Rosenvald, Aavo Rosenvald
telefon 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2015