Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: Võistkondlik keelemäng „NÖÖBID ON ÄRA
16.02.15

Lutsu majamuuseum korraldab koostöös Tartu Linnaraamatukoguga võistkondliku keelemängu 4. - 7. klassidele „NÖÖBID ON ÄRA" 2015.

Ootame kuni neljaliikmelisi võistkondi O. Lutsu majamuuseumisse Riia tn 38 lahendama mängulisi keeleülesandeid 25. veebruarist - 4. märtsini.

Ülesanded tulevad loomingulised, sünonüümide, homonüümide, otsekõne, palindroomi ja anagrammi, võrdluste, võõrsõnade, slängi jm kohta. Tänavu lähtuvad mitmed ülesanded Ilmar Tomuski Volli- ja kriminaalsetest lugudest. Muuseumis on avatud ka Volli-lugudest inspireeritud Paberimuuseumi näitus "Mõnkra ehk Volli leiutised tulevikust".
Võistkonnad peavad alustama ristsõnaga majamuuseumi kodulehelt, mille võib lahendada enne võistlema tulekut.
Hindamisel arvestame vastuste õigsust, loomingulisust ja vaimukust ning võistkonnal kokkuvõttes kulunud aega.


Palume kuni neljaliikmelised võistkonnad registreerida teile sobival ajal telefonil 7461030 või e-postliivi@oluts.tartu.ee. Korraga on võimalik vastu võtta kuni kuus võistkonda (24 õpilast).

Auhindamine toimub emakeelepäeva eel, teisipäeval, 10. märtsil kell 13 Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus Suur-Kaar 56.
Möödunud aastal osales keelemängus 43 võistkonda kümnest koolist.

Oskar Lutsu majamuuseumAjutine näitus:

"Mõnkra ehk Volli leiutised tulevikust"

Aadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17

Kontakt:
Kuraator: Anu Seppa
telefon: 746 1900

Järelvaatajad:
Liivi Rosenvald, Aavo Rosenvald
telefon 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2014