Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: Oskar Lutsu muuseumi aiapäevad
11.05.15

Maikuus toimuvad Lutsu majamuuseumis traditsioonilised aiapäevad, kus saab kuulata muusikat ja jutte ning vaadata teatrietendusi.

Aiapäevad algavad neljapäeval, 14. mail „Tootsi peenra" õpikojaga, kus lapsed saavad istutada lilli ja külvata taimi.
Muuseumiööl, 16. mail laulab Laili Jõgiaas Villem Ridala tekstidele loodud Riho Pätsi soololaule, teda saadab klaveril Anne-Mai Palm. Külastajatel on end võimalik panna kirjaniku rolli ja ise tekste luua. Muuseumis on avatud Villem Grünthal-Ridala 130. sünniaastapäevale pühendatud näitus tema elust ja loomingust.
Seejärel keskenduvad aiapäevad sõnale ja mängule. 19. mail kuulatakse jutte, joonistatakse ja mängitakse Pia Hanslepa jutupliiatsitundides. 21. mail toimub teatripäev, kus esinevad Tartu koolide õpilastrupid. 25. mail on võimalik osaleda muusika ja varjuteatri õpikojas.

Aiapäevad lõpevad muusika ja lauluga lastekaitsepäeval, 1. juunil. Kell 18 astuvad kontserdil üles Tartu Laulupeomuuseumi Segakoor, Laulustuudio Fa-Diees laululapsed ja Tartu I Muusikakooli klarnetiansambel. Pärast kontserti on kõigil huvilistel võimalik osaleda paberist meisterdamise õpikojas.

Oskar Lutsu kodu ootab kõiki külastajaid kaunil õunapuude ja sirelite õitsemise ajal aeda, et osa saada kevadisest kultuurielamusest.
Oskar Lutsu majamuuseum
Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderAadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17


Kontakt:
Kuraator: Anu Seppa
telefon: 746 1900

Järelvaatajad:
Liivi Rosenvald, Aavo Rosenvald
telefon 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2014