Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: Näitus: Mõnkra ehk Volli leiutised tulevikust
08.01.15

7. jaanuarist 28. veebruarini on Lutsu majamuuseumis avatud näitus "Mõnkra ehk Volli leiutised tulevikust".

Ilmar Tomuski loodud Volli on meisterdamis- ja leiutamishimuline poiss, kel juhtub alatasa äpardusi. Tänaseks on Volli-lugusid ilmunud juba neli raamatut: "Tere, Volli!" (2007), "Volli vanad vigurid" (2011), "Volli kasvab suureks" (2013) ja "Volli läheb tööle" (2014). Volli tegemistest on lõbus lugeda nii lastel kui nende vanematel.

Vollist ning Jaapanist pärit karakuri-tehnikast inspireeritud Paberimuuseumi näitus "Mõnkra ehk Volli leiutised tulevikust" seob kokku kirjanduse ja kunsti.
Mis on karakuri? Karakuri on jaapanikeelne sõna, mis tähendab "mehhanismi" ning "kuidas asjad töötavad". Sajanditevanune nukumeisterdamiskunst pani liikuma liikumatu ja tõi alati kaasa üllatuse. Mehhaanilised karakuri-nukud ilmusid kaupmeeste majapidamistesse 17. sajandil.

Ootame näitusele ning kirjanduse- ja kunstiõpikotta nuputama ja meisterdama!
Näitus jääb avatuks 28. veebruarini.

Õpikojas osalemise tasu lastegrupile 5 eurot, millele lisandub materjalitasu 10 senti lapse kohta.
Oskar Lutsu majamuuseumAjutine näitus:

"Mõnkra ehk Volli leiutised tulevikust"

Aadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17

Tähelepanu!

7. jaanuar on muuseumi külastus tasuta.


Kontakt:
telefon 746 1030
e-post liivi@oluts.tartu.ee

Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2014