Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: Oskar Lutsu 129. sünniaastapäev
05.01.16

7. jaanuaril täitub kirjanik Oskar Lutsu sünnist 129 aastat. Kirjaniku sünniaastapäeval keskendutakse Oskar Lutsu majamuuseumis Oskar Lutsu lapsepõlvemälestustele.

Kell 10 ja 12 pakume 6-10-aastastele lastele muuseumitundi „Talvised teed". Muuseumitunnis jutustame lugusid väikese Oskari kooliteest, vaatame slaide virmalistest ja esitame pantomiime.

Kell 17.30 peab muuseumi kuraator Anu Seppa ettekande „Oskar Luts ja mälestused lapsepõlvest" teoste „Vanad teerajad", „Talvised teed", „Läbi tuule ja vee" ja „Vaadeldes rändavaid pilvi" põhjal. Teoseid vaadeldakse lugemismudelite kaudu.

7. jaanuaril on Oskar Lutsu majamuuseum kõikidele külastajatele avatud tasuta.
Oskar Lutsu majamuuseum
Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderAadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17

Kontakt:
Kuraator: Anu Seppa
telefon: 746 1900

Järelevaatajad:
Liivi Rosenvald, Aavo Rosenvald
telefon 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2016