Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Oskar Lutsu Majamuuseumist

Oskar Lutsu majamuuseumist saab infot ja emotsioone mehest, kes andis eesti rahvale surematu jutustuse "Kevade" ning oli omamoodi Tartu põhipürjel, elades üheaegselt legendiga endast.

O. Lutsu kodu toob esile tema teoste tegelaste mõju eestlaste rahvusliku enesetunnetuse ja omapära teadvustamisel ning edendab väärtuskasvatust kirjaniku elunägemuse põhjal.

Muuseumis saab külastada näitusi, tellida ekskursioone, haridus- ja sünnipäevaprogramme. Muuseum korraldab ettekandepäevi, kirjanduslikke konkursse ja viktoriine, kontserte, luule- ja teatriõhtuid ning rahvalikke üritusi, mis kevaditi toimuvad aias.
Traditsioonilised on 7. jaanuaril ja 23. märtsil kirjaniku sünni- ja surma-aastapäeva tähistamine, keelemängud "Nööbid on ära" enne emakeelepäeva, aiapäevad maikuu teisel poolel ja Tammelinna päevadel osalemine septembris.Viimane uudis: Näitus Villem Grünthal-Ridala elust ja loomingust
14.04.15

Lutsu majamuuseumis on alates 17. aprillist avatud näitus Villem Grünthal-Ridala elust ja loomingust. Näitus on pühendatud kirjaniku 130. sünniaastapäevale.

Villem Grünthal-Ridala (1885–1942) on oluline kirjanik nii muhulaste, saarlaste, eestlaste kui soomlaste jaoks. Keele, kirjanduse ja rahvaluulega tegeles ta kogu oma elu, olles nii uurija kui õpetaja.

Muhuga seovad teda sünnikodu ja rohked meremotiivid ning avarusetunne luules. Kuressaares õppis Ridala Saaremaa Ühisgümnaasiumis, sõbrunes Johannes ja Joosep Aavikuga, seal sündis Noor-Eesti esmaversioon. Tema hilisem teadustöö keeleteadlasena oli ühtlasi eesti-soome hõimusilla ehitamine. Et tuua selle silla ots tagasi Muhusse, olgu öeldud, et Ridala oli teadaolevalt esimene inimene, kes Muhu saarele suusad tõi ja nendega siin soomlaste eeskujul ringi sõitis.

Näituse on koostanud Eda Maripuu ja Kadri Tüür Muhu muuseumis 2005. aastal. Näituse avamisel loevad Tartu Tamme gümnaasiumi 11. klassi õpilased Villem Grünthal-Ridala luuletusi.

Alates 17. aprillist on võimalik tulla Oskar Lutsu majamuuseumisse muuseumitundi „Impressionistlik luule nooreestlaste ajastul". Muuseumitund sobib gümnaasiumiõpilastele.
Oskar Lutsu majamuuseum
Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderAadress:
Riia 38
Tartu 50405
Näita kaardil
Kesklinnast buss nr 1, 3, 18 ja 24, peatus "Lembitu", või 20 min jalutuskäik


Lahtiolekuajad:
kolmapäev - laupäev 11 - 17

Tähelepanu!
Muuseum on suletud 1. juulist 4. augustini.


Kontakt:
Kuraator: Anu Seppa
telefon: 746 1900

Järelvaatajad:
Liivi Rosenvald, Aavo Rosenvald
telefon 746 1030


Reg. kood: 75006635

Esmaspäeval ja teisipäeval on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel tel. 746 1030, e-post: liivi@oluts.tartu.ee


Eesti Kirjanike Muuseumi Ühing


Kõik õigused kaitstud 2014