Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
19. oktoobril 2007 Vanemuise Seltsi vanas majas avatud Tartu Laulupeomuuseumis asub kesksel positsioonil näitus eesti laulupidudest, mis kannab nime "Laulu võim".
Väljapanek kätkeb endas sõnumit laulupeost kui esimesest suurest rahvuslikust meeleavaldusest: maarahvast oli saanud eesti rahvas. "Laulu võim" on näitus rahvuse püsimajäämisest läbi okupatsioonide ja võõrvõimust vabanemise, erilist tähelepanu pälvib laulev revolutsioon.

Ekspositsioon keskendub I ja II üldlaulupeole, laulupidude 100-aastasele juubelile 1969 ning üliõpilaslaulupidude (1956) ja poistekooride laulupidude (1976) traditsiooni sünnile Tartus.

Laulupidude mõtte algataja, literaat J. V. Jannseni pilgu läbi tulevad esitlusele laulupidude sünd, I ja II üldlaulupidu (II laulupeo ettevalmistamist ja toimumist juhiti Vanemuise vanast majast) ning selle mõtte edasiarendused 20. sajandil.

Ka on näituse juhtmõtteks Jannseni sõnad: "Eestimees! Jä iggas rides ja igga nime al Eestimeheks, siis oled aus mees omma rahwa ees."Viimane uudis: Juulis Tartu Laulupeomuuseumis
29.06.16

Juulis etenduvad Laulupeomuuseumis Emajõe Suveteatri muusikalised koguperelavastused vigurpoiss Vinskist ning Kaunimate Vennaskonna kontserdid "20 suve südames".

Emajõe Suveteatri juubelihooajal taasetenduvad muusikalised koguperelavastused vigurpoiss Vinskist

Emajõe Suveteater saab sel suvel 20-aastaseks! Juubelihooajal on oma viguritega tagasi ka eelmistel suvedel väikses Hömpstadi linnakeses tegutsenud üle linna Vinski. Esmalt taasetendub Tartu Laulupeomuuseumi sisehoovis parima originaalmuusika eest teatriauhinna pälvinud koguperelavastus"Üle linna Vinski". Salapärane apteekrihärra õpetab Vinskit kasutama nõiduslikku nähtamatukstegevat pulbrit ja nii algavadki vigurlikud seiklused, millest saab osa kogu linnaelanike kirju galerii.
Vinski lugude 2. osas, lavastuses "Vinski ja Vinsentti" tutvustab apteekrihärra Vinskile aga uut pisut kentsakat mängukaaslast – rääkivat harakat nimega Vinsentti. Seesugust imepärast lindu pole keegi enne kuulnud ega näinud! Vinski seiklused saavad taas hoo sisse, asjalood võtavad ettenägematult põneva pöörde ja Vinskil tuleb mängu panna oma detektiivioskused.

Aapeli
lood on dramatiseerinud ja lavastanud Andres Dvinjaninov, vigurpoisi tegemised on muusikalisse vormi seadnud Toomas Lunge, kunstnik on Maarja Meeru ning mõlemas lavastuses mängivad Liina Tennosaar, Marika Barabanštšikova, Leino Rei ja Margus Jaanovits, "Üle linna Vinskis" teeb kaasa Inga Lunge. Vinski rollis astuvad üles noored ja andekad Karl Kristjan Puusepp ja Mikk Kaasik.


Etendused Tartu Laulupeomuuseumi sisehoovis, Jaama tn 14:

"Üle linna Vinski": 08., 09., 14., 15., 16. juulil kl 18.00
"Vinski ja Vinsentti": 22., 23., 28., 29. juulil kl 18.00

Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

Kohtumiseni Emajõe Suveteatris!

13.ja 21. juulil ning 7. ja 12. augustil toimub Tartu Laulupeomuuseumis kontsert "20 suve südames".


Emajõe Suveteatri juubelihooaja puhul teeb kaunimate vennaskond meeleoluka muusikalise tagasivaate 20 unustamatule teatrisuvele, esitades parimaid laule suveteatri lavastustest.

Emajõe Suveteater alustas Andres Dvinjaninovi eestvedamisel esimese vaid suvel mängiva teatrina 1997. aastal, mil Tartus Toomemäel esietendus seiklusrikas "Robin Hood". Tähtis osa lavastusest oli muusika, mille autoriks Toomas Lunge, samuti tegid "Robin Hoodis" rollid Rain Simmul, Hannes Kaljujärv ja Jüri Lumiste. Niisiis olid Suveteatri sünni juures ühel või teisel moel tegevad pea kõik Kaunimate Aastate Vennaskonna liikmed.

Sestpeale on Kaunimate Vennaskond osalenud paljudes Suveteatri lavastustes, mistõttu võib neid nimetada lausa teatri maja-ansambliks (iseäranis nüüd, kus Suveteatril on Tähe tänaval ka päris oma maja!). Suveteatri juubelihooaja puhul teeb Kaunimate Vennaskond meeleoluka muusikalise tagasivaate 20 unustamatule teatrisuvele, esitades parimaid laule nii varasematest lavastustest nagu "Robin Hood", "Ronja, röövlitütar", "Huck", "Nipernaadi", "Mustlaslaager läheb taevasse" ja "Koidula" kui hilisematest, sh "Viimane tango", "Pühajärve sõda ja rahu", "Kunksmoor", "Karid ja kõrgused" ning Vinski-lugude koguperelavastused. Üles astuvad ka üllatusesinejad Suveteatri sõprade seast!

Lisainfo ja piletid: http://www.kaunimatevennaskond.ee/kaunimate-aastate-vennaskond/20-suve-sudames

Tartu Laulupeomuuseum

Sündmuste kalender
Sündmuste kalender


Aadress:
Jaama 14
Tartu 51009
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev kell 12-18
esmaspäeval ja pühapäeval suletud

Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Esmaspäeviti on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel!


Kontakt:
telefon 746 1020
e-post: laulupeomuuseum[at]katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Liitu laulupeomuuseumi listiga!
Kõik õigused kaitstud 2016