Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
19. oktoobril 2007 Vanemuise Seltsi vanas majas avatud Tartu Laulupeomuuseumis asub kesksel positsioonil näitus eesti laulupidudest, mis kannab nime "Laulu võim".
Väljapanek kätkeb endas sõnumit laulupeost kui esimesest suurest rahvuslikust meeleavaldusest: maarahvast oli saanud eesti rahvas. "Laulu võim" on näitus rahvuse püsimajäämisest läbi okupatsioonide ja võõrvõimust vabanemise, erilist tähelepanu pälvib laulev revolutsioon.

Ekspositsioon keskendub I ja II üldlaulupeole, laulupidude 100-aastasele juubelile 1969 ning üliõpilaslaulupidude (1956) ja poistekooride laulupidude (1976) traditsiooni sünnile Tartus.

Laulupidude mõtte algataja, literaat J. V. Jannseni pilgu läbi tulevad esitlusele laulupidude sünd, I ja II üldlaulupidu (II laulupeo ettevalmistamist ja toimumist juhiti Vanemuise vanast majast) ning selle mõtte edasiarendused 20. sajandil.

Ka on näituse juhtmõtteks Jannseni sõnad: "Eestimees! Jä iggas rides ja igga nime al Eestimeheks, siis oled aus mees omma rahwa ees."Viimane uudis: Tabivere Harrastusteater esitab: Anatoli Djatsenko
01.10.15

Neljapäeval, 15. oktoobril kell 19 Tartu Laulupeomuuseumis

Tabivere Harrastusteater esitab
Anatoli Djatsenko

Belvedere

Optimistlik grotesk. Kurb-naljakas lugu kahest naisest. Kaks sümpaatset naisterahvast on olude sunnil sattunud elama prügimäe servale. Tänapäeval täiesti reaalne situatsioon. Nende elu voolab vaikselt ja tasakaalukalt seni, kuni ühel ilusal päeval vajub nende „lossi" sisse laip. Kuigi sellistes linna äärealadel asuvates oaasides pole laipade ilmumine mingi eriline sündmus, selgub peagi, et see laip pole tavaline, vaid vägagi „tituleeritud"… Belvedère tähendab itaalia keelest tõlgituna „ilus, kaunis vaade".

Lavastaja Esta Sokk.
Näidend kestab üks tund.

Muuseumipääsmega (1.-/2.-)
Tartu Laulupeomuuseum

Sündmuste kalender
Sündmuste kalender


Aadress:
Jaama 14
Tartu 51009
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev kell 12-18
esmaspäeval ja pühapäeval suletud


Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Esmaspäeviti on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel!


Kontakt:
telefon 746 1020
e-post: laulupeomuuseum[at]katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Liitu laulupeomuuseumi listiga!
Kõik õigused kaitstud 2015