Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
19. oktoobril 2007 Vanemuise Seltsi vanas majas avatud Tartu Laulupeomuuseumis asub kesksel positsioonil näitus eesti laulupidudest, mis kannab nime "Laulu võim".
Väljapanek kätkeb endas sõnumit laulupeost kui esimesest suurest rahvuslikust meeleavaldusest: maarahvast oli saanud eesti rahvas. "Laulu võim" on näitus rahvuse püsimajäämisest läbi okupatsioonide ja võõrvõimust vabanemise, erilist tähelepanu pälvib laulev revolutsioon.

Ekspositsioon keskendub I ja II üldlaulupeole, laulupidude 100-aastasele juubelile 1969 ning üliõpilaslaulupidude (1956) ja poistekooride laulupidude (1976) traditsiooni sünnile Tartus.

Laulupidude mõtte algataja, literaat J. V. Jannseni pilgu läbi tulevad esitlusele laulupidude sünd, I ja II üldlaulupidu (II laulupeo ettevalmistamist ja toimumist juhiti Vanemuise vanast majast) ning selle mõtte edasiarendused 20. sajandil.

Ka on näituse juhtmõtteks Jannseni sõnad: "Eestimees! Jä iggas rides ja igga nime al Eestimeheks, siis oled aus mees omma rahwa ees."

Tutvuge ka laulupidudega läbi aegadeViimane uudis: Etendus: Tädi Brasiiliast
18.09.14

Avinurme Suveteater esitab laupäeval, 27. septembril kell 16 laulupeomuuseumis etenduse "Tädi Brasiiliast".

"Tädi Brasiiliast" on heas mõttes operetlik komöödia. Tegevus toimub 19. sajandi algupoolel, kus inimesed oskasid hinnata kõrgeid moraalseid väärtusi. Teemaks on armastus - nagu ikka operettides ja klassikalistes komöödiates. Ootamatud olukorrad tingivad värvikaid koomilisi segadusi, aga keegi ei tee kellelegi liiga ja lõpuks lahenevad kõik vastuolud.

Etendus sai külateatrite festivalil Kuhjaveres parima meesnäitleja (Jaanus Kõrre) ja kaunimate kostüümide (Katrin Pärn) preemia.

Lavastaja Malle Pärn
Kunstnik Katrin Pärn
Kaasa teevad: Daisi Mäeots, Klaarika Klemm, Mari Oolberg, Kaja Karo, Jaanus Kõrre, Raido Paju, Priit Pärn, Arne Labe, Meelis Vaher.

Muuseumipääsmega (1 euro / 2 eurot)

Tartu LaulupeomuuseumAjutised näitused:

"Tants on rõõm ja elujõud ..."


"Tartu laulupeopaigad läbi aegade"


Aadress:

Jaama 14
Tartu 51009
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev kell 12-18
esmaspäeval ja pühapäeval suletud


Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Esmaspäeviti on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel!


Kontakt:
telefon 746 1020
e-post: laulupeomuuseum[at]katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Liitu laulupeomuuseumi listiga!
Kõik õigused kaitstud 2014