Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
19. oktoobril 2007 Vanemuise Seltsi vanas majas avatud Tartu Laulupeomuuseumis asub kesksel positsioonil näitus eesti laulupidudest, mis kannab nime "Laulu võim".
Väljapanek kätkeb endas sõnumit laulupeost kui esimesest suurest rahvuslikust meeleavaldusest: maarahvast oli saanud eesti rahvas. "Laulu võim" on näitus rahvuse püsimajäämisest läbi okupatsioonide ja võõrvõimust vabanemise, erilist tähelepanu pälvib laulev revolutsioon.

Ekspositsioon keskendub I ja II üldlaulupeole, laulupidude 100-aastasele juubelile 1969 ning üliõpilaslaulupidude (1956) ja poistekooride laulupidude (1976) traditsiooni sünnile Tartus.

Laulupidude mõtte algataja, literaat J. V. Jannseni pilgu läbi tulevad esitlusele laulupidude sünd, I ja II üldlaulupidu (II laulupeo ettevalmistamist ja toimumist juhiti Vanemuise vanast majast) ning selle mõtte edasiarendused 20. sajandil.

Ka on näituse juhtmõtteks Jannseni sõnad: "Eestimees! Jä iggas rides ja igga nime al Eestimeheks, siis oled aus mees omma rahwa ees."

Tutvuge ka laulupidudega läbi aegadeViimane uudis: Näitus: PLAHV ja meistrid
15.04.14

16. aprillist kuni 10. maini on laulupeomuuseumis avatud tekstiilikunsti ja käsitöönäitus "PLAHV ja meistrid".
Näitusel eksponeerivad oma loomingut need Tartu kandi käsitöömeistrid, keda esitati 2013. aastal esindama Tartumaad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kodulehe meistrite kataloogis (www.folkart.ee).

Väljas on 9 tuntud Tartu ja Tartumaa käsitöömeistri looming, autoriteks Angelika Nöps, Hilja Sepp, Kai Paks, Maris Raud, Merlin Lõiv, Liina Laansalu, Piia Rand, Sirje Ots ja Vaike Jakobsoo.
Tartumaad esindavad nimetatutest veebikataloogis 5 meistrit – Angelika, Hilja, Liina, Piia ja Vaike, kelle valis välja komisjon, kuhu kuulusid Tartumaa rahvakultuuri spetsialist Astrid Hallik, MTÜ TuleLoo esindaja Aili Palm, Tartu Käsitööklubi projektijuht Tiina Konsen ja Eesti Rahva Muuseumi giid-metoodik Virve Tuubel. Esitatud kandidaatidest ja valitud meistritest kasvas välja näituseprojekt "PLAHV ja meistrid" .
Näitus on osa Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu poolt välja kuulutatud Meistrite Aasta 2014 näitusteprogrammist.

Näituse kujundasid Hilja Sepp, Tiina Konsen ja Vaike Jakobsoo, jõu ja nõuga toetasid Joonas Õunapuu, Kaimo Ader ja Silja Paris.

Näituse "PLAHV ja meistrid" korraldajaks on Tartu Käsitööklubi, projekti toetavad Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Tartu Kultuurkapital, Tartu Linnamuuseum ja Tartu Linnavalitsus.Info:
Tiina Konsen
"PLAHV ja meistrid" projektijuht
kasitooklubi@gmail.com, tel. 5347 8479
Tartu LaulupeomuuseumAjutine näitus:
"PLAHV ja meistrid"


Aadress:
Jaama 14
Tartu 51009
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev kell 12-18
esmaspäeval ja pühapäeval suletud

Tähelepanu!
30.aprillil on muuseum avatud 12.00-17.00
1.mail suletud.

Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Esmaspäeviti on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel!


Kontakt:
telefon 746 1020
e-post: laulupeomuuseum[at]katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Liitu laulupeomuuseumi listiga!
Kõik õigused kaitstud 2013