Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
19. oktoobril 2007 Vanemuise Seltsi vanas majas avatud Tartu Laulupeomuuseumis asub kesksel positsioonil näitus eesti laulupidudest, mis kannab nime "Laulu võim".
Väljapanek kätkeb endas sõnumit laulupeost kui esimesest suurest rahvuslikust meeleavaldusest: maarahvast oli saanud eesti rahvas. "Laulu võim" on näitus rahvuse püsimajäämisest läbi okupatsioonide ja võõrvõimust vabanemise, erilist tähelepanu pälvib laulev revolutsioon.

Ekspositsioon keskendub I ja II üldlaulupeole, laulupidude 100-aastasele juubelile 1969 ning üliõpilaslaulupidude (1956) ja poistekooride laulupidude (1976) traditsiooni sünnile Tartus.

Laulupidude mõtte algataja, literaat J. V. Jannseni pilgu läbi tulevad esitlusele laulupidude sünd, I ja II üldlaulupidu (II laulupeo ettevalmistamist ja toimumist juhiti Vanemuise vanast majast) ning selle mõtte edasiarendused 20. sajandil.

Ka on näituse juhtmõtteks Jannseni sõnad: "Eestimees! Jä iggas rides ja igga nime al Eestimeheks, siis oled aus mees omma rahwa ees."Viimane uudis: Muuseumitund kuraatoriga
29.01.15

Teisipäeval, 17. veebruaril kell 10, 11 ja 12 toimub laulupeomuuseumi näitusel "Eesti harmooniumid" muuseumitund kuraatoriga (7.-12. klassile).

Tartu Laulupeomuuseumis on kuni 7. märtsini avatud näitus harmooniumidest, mis on esmakordne eesti harmooniumidele pühendatud väljapanek. Näitusel on eksponeeritud kümme väärika ajalooga eesti pillimeistrite valmistatud pilli, teiste hulgas eesti üldlaulupidude dirigendile D. O. Wirkhausile kuulunud harmoonium.

Pakume võimalust tellida muuseumitundi, mille viib läbi näituse kuraator ja Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi eestvedaja Alo Põldmäe.
Õpilased saavad lühiülevaate eesti 19. sajandi muusikaajaloost ning harmooniumide tähtsusest eestlaste muusikahariduses ja laulupidude sünniloos.

Tund kestab 45 minutit. Tunni lõpus täidavad õpilased töölehe.

Tunni hinnaks on 5 eurot/ grupp, millele lisandub 1 euro/osaleja kohta

Eelregistreerimine: katrin.valja@katarina.ee või tel 746 1021
Tartu LaulupeomuuseumAjutine näitus:
"Eesti harmooniumid""

14. jaanuar - 7. märts 2015Aadress:
Jaama 14
Tartu 51009
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev kell 12-18
esmaspäeval ja pühapäeval suletud


Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Esmaspäeviti on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel!


Kontakt:
telefon 746 1020
e-post: laulupeomuuseum[at]katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Liitu laulupeomuuseumi listiga!
Kõik õigused kaitstud 2014