Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
19. oktoobril 2007 Vanemuise Seltsi vanas majas avatud Tartu Laulupeomuuseumis asub kesksel positsioonil näitus eesti laulupidudest, mis kannab nime "Laulu võim".
Väljapanek kätkeb endas sõnumit laulupeost kui esimesest suurest rahvuslikust meeleavaldusest: maarahvast oli saanud eesti rahvas. "Laulu võim" on näitus rahvuse püsimajäämisest läbi okupatsioonide ja võõrvõimust vabanemise, erilist tähelepanu pälvib laulev revolutsioon.

Ekspositsioon keskendub I ja II üldlaulupeole, laulupidude 100-aastasele juubelile 1969 ning üliõpilaslaulupidude (1956) ja poistekooride laulupidude (1976) traditsiooni sünnile Tartus.

Laulupidude mõtte algataja, literaat J. V. Jannseni pilgu läbi tulevad esitlusele laulupidude sünd, I ja II üldlaulupidu (II laulupeo ettevalmistamist ja toimumist juhiti Vanemuise vanast majast) ning selle mõtte edasiarendused 20. sajandil.

Ka on näituse juhtmõtteks Jannseni sõnad: "Eestimees! Jä iggas rides ja igga nime al Eestimeheks, siis oled aus mees omma rahwa ees."Viimane uudis: Fotonäitus „LEE"
13.10.16

Kolmapäeval, 19. oktoobril tähistab Laulupeomuuseum oma sünnipäeva. Kell 16 avatakse Tartu Laulupeomuuseumis Uku Põllumaa, Peeter Paasmäe ja Tõnu Nooritsa fotonäitus „LEE" (LAULVAD EHITISED EESTIS).

Meid ümbritsevate ehitiste hulgas on palju erinevaid objekte. Näitus „LEE" on pilguheit laulvatele ehitistele. Pilk on erinev, olenedes nii pilguheitja tegevusalast ja elukäsitlusest, kui ka pilguheitmiseks kasutatud abivahenditest. Peeter ja Tõnu pildistasid fotoaparaadiga ja Uku mobiiltelefoniga. Näituse märkobjektideks oli läbi ühe nädala muusikakoolide ja laululavade-kõlakodade jäädvustamine.

Näitus LEE on mahukama projekti (ehitisteteemalise) jätkuetapp, mida eksponeeritakse Eesti erinevates paikades üle Eesti (Tallinna lennujaam, Tartu Laulupeomuuseum, Paide Kultuurikeskus, Valga Kultuurikeskus jne). Näituse valmimist toetasid Tartu Linnamuuseum, Eesti Arhitektide Liit ja A. Le Coq.

Näitus jääb Tartu Laulupeomuuseumi II korruse saalis avatuks 18. novembrini 2016.

Lisainfo:
Kristiina Tael
Tartu Laulupeomuuseumi kuraator
kristiina.tael@katarina.ee
746 1021

Tartu Laulupeomuuseum

Sündmuste kalender
Sündmuste kalender


Aadress:
Jaama 14
Tartu 51009
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev kell 12-18
esmaspäeval ja pühapäeval suletud


Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Esmaspäeviti on võimalik muuseumi külastada etteteatamisel!


Kontakt:
telefon 746 1020
e-post: laulupeomuuseum[at]katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Liitu laulupeomuuseumi listiga!
Kõik õigused kaitstud 2016