Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
KGB Kongidest


KGB kongide muuseum asub Riia mäel "hallis majas", kus 1940.-50-ndatel aastatel asus NKVD/KGB. Külastajatele on avatud hoone keldriosa, kus asusid arreteeritute kambrid. Osad kongidest, kartserid ja keldri koridoriosa on taastatud nende endisaegsel kujul. Teisi endisi vangikambreid täidab ekspositsioon, mis annab ülevaate Eesti sõjajärgsest vabadusvõitlusest ning kommunistliku re˛iimi kuritegudest. Muu hulgas saab väljapanekus näha Siberi vangilaagritest kaasa toodud fotosid ja esemeid, samuti materjale metsavendluse ja salajaste vastupanuorganisatsioonide ajaloost.

Kokku langes Eestis nõukogude okupatsiooni kestel julgeolekuorganite mitmesuguste repressioonide ohvriks ligikaudu 122 000 inimest, üle 30 000 neist kaotas elu.


Viimane uudis: Näitus: Salapolitsei jäädvustused Prahast
25.05.15

Augusti lõpuni on KGB kongide muuseumis avatud näitus "Salapolitsei jäädvustused Prahast".

Salapolitseinikest fotograafid on tabanud midagi enamat kui pelgalt jälgitavad isikud. 1970.-1980. aastatel jäädvustatud must-valged fotod on killukesed kommunistliku re˛iimi raskuse all mandunud maailmast, eriti aga hallist argipäevast, mida ilmestavad pragunenud fassaadid, tellingud ja turistidest tühjad tänavad.

Tulge ja külastage seda unustatud maailma!
KGB Kongide Muuseum
Sündmuste kalender
Sündmuste kalender


Aadress:
Riia 15b
Tartu 51010
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - pühapäev 11 - 16


Kontakt:
telefon 746 1717
e-post kgb@katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Kuraator: Indrek Hallik


Järelevaataja: Gerli Põder
Kõik õigused kaitstud 2014