Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
KGB Kongidest


KGB kongide muuseum asub Riia mäel "hallis majas", kus 1940.-50-ndatel aastatel asus NKVD/KGB. Külastajatele on avatud hoone keldriosa, kus asusid arreteeritute kambrid. Osad kongidest, kartserid ja keldri koridoriosa on taastatud nende endisaegsel kujul. Teisi endisi vangikambreid täidab ekspositsioon, mis annab ülevaate Eesti sõjajärgsest vabadusvõitlusest ning kommunistliku re˛iimi kuritegudest. Muu hulgas saab väljapanekus näha Siberi vangilaagritest kaasa toodud fotosid ja esemeid, samuti materjale metsavendluse ja salajaste vastupanuorganisatsioonide ajaloost.

Kokku langes Eestis nõukogude okupatsiooni kestel julgeolekuorganite mitmesuguste repressioonide ohvriks ligikaudu 122 000 inimest, üle 30 000 neist kaotas elu.


Viimane uudis: Vastupanuvõitluse päev Linnamuuseumis
15.09.14

Laupäeval, 20. septembril kell 13 tähistatakse linnamuuseumis (Narva mnt 23) Vastupanuvõitluse päeva.
Ettekannetega esinevad endine metsavend Arnold Ojaste ja Mari Pukkonen, kes valgustab meid metsavendade vastupanust Võrumaal Rõuge ja Vastseliina lähistel.

Ametlikult 22. septembril tähistatav Vastupanuvõitluse päev kätkeb endas austusavaldust Otto Tiefi valitsusele, mis 1944. aastal iseseisvust püüdis taastada, kuid ka üldisemalt isikutele, kes Eesti vabaduse nimel represseeritud või koguni elud kaotanud.

Jääme ootama harivaid ettekandeid ja elavat arutelu.


Täpsem info: Indrek Hallik (KGB kongide muuseumi kuraator), e-post indrek.hallik@katarina.ee, tel. 746 1914
KGB Kongide MuuseumAadress:
Riia 15b
Tartu 51010
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev 11 - 16

Kontakt:
telefon 746 1717
e-post kgb@katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Kuraator: Indrek Hallik


Järelevaataja: Gerli Põder
Kõik õigused kaitstud 2014