Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
KGB Kongidest


KGB kongide muuseum asub Riia mäel „hallis majas", kus 1940.–50. aastatel tegutses NKVD/KGB. Külastajatele on avatud hoone keldriosa, kus asus poliitilistel põhjustel arreteeritute eeluurimisvangla. Osa kongidest, kartserid ja koridoriosa on taastatud originaalsel kujul. Teisi endisi vangikambreid täidab ekspositsioon, mis annab ülevaate Eesti sõjajärgsest vabadusvõitlusest, kommunistliku re˛iimi kuritegudest ning eluolust eeluurimisvanglas. Muu hulgas saab väljapanekus näha Siberi vangilaagritest kaasa toodud fotosid ja esemeid, materjale metsavendluse ja salajaste vastupanuorganisatsioonide ajaloost ning dissidentlusest, sh Aleksander Sol˛enitsõni seotusest Eestiga. Muuseumi seminariruumi sisustavad ajutised näitused.


Kokku langes Eestis nõukogude okupatsiooni kestel julgeolekuorganite mitmesuguste repressioonide ohvriks ligikaudu 122 000 inimest, üle 30 000 neist kaotas elu.


Viimane uudis: Tööpakkumine
08.08.16

Tartu Linnamuuseum ootab tööle KGB kongide muuseumi kuraatorit.

KGB kongide muuseum asub Tartus Riia mäel nn hallis majas, kus 1940–50ndatel aastatel tegutses NKVD/KGB. Muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate sõjajärgsest vastupanuvõitlusest ja kommunistliku re˛iimi kuritegudest. Lisaks tutvustakse ajutiste näituste ja ürituste kaudu lähiajaloos aset leidnud poliitilisi sündmusi.
Töö kirjeldus:
- Muuseumi tutvustamine külastajatele
- Lähiajalugu kajastavate näituste ettevalmistamine
- Haridusprogrammide ja ürituse ettevalmistamine ning läbiviimine
Sobival kandidaadil on kõrgharidus (ajalugu), väga hea inglise keele (ja soovitavalt ka saksa või soome keele) oskus, algatusvõime ja hea suhtlemisoskus.
Töökoht asub Taru Linnamuuseumis, eeldame täistööaega ja tööleping on tähtajaline.

Kandideerijatel palume CV ja motivatsioonikiri saata hiljemalt 20. augustiks 2016 aadressile info@katarina.ee märksõnaga KGB kongide muuseumi kuraator.
KGB Kongide Muuseum
Aadress:

Riia 15b
Tartu 51010
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev 11 - 17


Kontakt:
telefon 746 1717
e-post kgb@katarina.ee
Reg. kood: 75006635


Järelevaataja: Gerli Põder

Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderKõik õigused kaitstud 2016