Titlephoto
In English
KGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
KGB Kongidest


KGB kongide muuseum asub Riia mäel „hallis majas", kus 1940.–50. aastatel tegutses NKVD/KGB. Külastajatele on avatud hoone keldriosa, kus asus poliitilistel põhjustel arreteeritute eeluurimisvangla. Osa kongidest, kartserid ja koridoriosa on taastatud originaalsel kujul. Teisi endisi vangikambreid täidab ekspositsioon, mis annab ülevaate Eesti sõjajärgsest vabadusvõitlusest, kommunistliku re˛iimi kuritegudest ning eluolust eeluurimisvanglas. Muu hulgas saab väljapanekus näha Siberi vangilaagritest kaasa toodud fotosid ja esemeid, materjale metsavendluse ja salajaste vastupanuorganisatsioonide ajaloost ning dissidentlusest, sh Aleksander Sol˛enitsõni seotusest Eestiga.

Muuseumi seminariruumi sisustavad ajutised näitused.
Detsembri lõpuni on avatud Tukumsi muuseumis (Läti) valminud näitus „Siberis kirjutatud kasetohukirjad". Näitus on pilguheit kümne Läti ja Leedu elaniku ellu, keda oli karistatud vangistusega GULAG-is või küüditatud aastail 1941–1956 Nõukogude Liidu kaugematesse piirkondadesse. Olukorras, kus paber oli muutunud luksuseks, olid kasetohukirjad ainsaks väljundiks lähedastega sidet hoida.

Kokku langes Eestis nõukogude okupatsiooni kestel julgeolekuorganite mitmesuguste repressioonide ohvriks ligikaudu 122 000 inimest, üle 30 000 neist kaotas elu.


Viimane uudis: Koertepäev
30.09.15

Laupäeval, 3. oktoobril toimub Oskar Lutsu majamuuseumi ja KGB kongide muuseumi koostöös koertepäev.
Koerad ei ole mitte ainult truud kaaslased, vaid ka tähtsad abilised. Et neist rohkem teada saada, kutsusime külla politseikoerad ja lugemiskoera Leero. Kell 13 algab Oskar Lutsu majamuuseumi aias Riia tn 38 politseikoerte väljaõppe ja teenistusülesannete tutvustamine. Leero perenaine räägib meile lugemiskoera vajalikkusest ning lapsed saavad koeraga suhelda ja talle lugeda.

Lisaks toimub aias otsimismäng „Loomad Lutsu aias". Saame teada, milliseid loomi pidas perekond Luts. Mängida saab ka kroketit.

Sissepääs 2 €, sooduspilet 1 €

Tulge külla!

Teave telefonidel
7461030, 53079718
KGB Kongide Muuseum
Aadress:

Riia 15b
Tartu 51010
Näita kaardil


Lahtiolekuajad:
teisipäev - laupäev 11 - 16

Tähelepanu!
Lahtioleku ajad pühadel:
23. detsember 11-13
24.-26. detsember suletud
31. detsember 11-13
1. jaanuar suletud


Kontakt:
telefon 746 1717
e-post kgb@katarina.ee
Reg. kood: 75006635

Kuraator: Indrek Hallik


Järelevaataja: Gerli Põder

Sündmuste kalender
Sündmuste kalenderKõik õigused kaitstud 2015