Titlephoto
In English
Tartu LinnamuuseumKGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Linnamuuseumist

Tartu Linnamuuseumis saab tutvuda Tartu mitmekesise ajalooga, avastada mõnd vähemtuntud seika või üksikasja. Muuseumi eesmärk on olla Tartu mälu kandja.

Muuseumi peahoone asub Tartu kesklinna läheduses, Ülejõel, 18. sajandi lõpu aadlielamus. Hoone paistab silma oma interjööriga – erilist tähelepanu väärib varaklassitsistlik Louis XVI stiilis saal.

Tartu mitmepalgelist ajalugu tutvustab püsinäitus „Dorpat. Jurjev. Tartu.". Linna kujunemislugu algab muinasaegsest Tarbatu linnusest. Tutvustame keskaegset Dorpatit, Liivi sõja aegseid purustusi, Poola ja Rootsi aja vaimuelu, 18. sajandi linnakäsitööd ning Tartu rahuga seonduvat sündmustikku. Püsinäitust täiendavad mitmekesised ajutised näitused.

Pakume giidiga ekskursioone nii meie näitustel kui ka linnaruumis. Loengusarjad, ettekandepäevad ja muuseumi trükised annavad huvilisele põhjalikuma ülevaate Tartu aja- ja kultuuriloost ning näitustega seotud teemadest. Osa materjale on kättesaadavad ka meie kodulehel.

Lapsed ja noored on oodatud muuseumitundidesse, mida saate soovi korral tellida ka oma klassiruumi. Kutsume osalema ka muuseumi õpitubades ja juturetkedel.

Tartu Linnamuuseumil on ka neli filiaali: 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum tutvustab 1830. aastate kodanikumaja koos biidermeieri stiilis interjööriga, KGB kongide muuseum pakub sissevaadet Tartu NKVD (KGB) eeluurimisvangla kongidesse, Oskar Lutsu majamuuseum kutsub vaatama kirjaniku kodu Tammelinnas ja Tartu Laulupeomuuseum esitleb eesti laulupidude traditsiooni ning Tartu rolli selle kujunemisel.
Vaata virtuaalset ringkäiku!Viimane uudis: Teadlaste Öö Festival Tartu Linnamuuseumis
23.09.16

Teadlaste Öö Festivali raames toimub Tartu Linnamuuseumis ulmeliselt põnevaid asju!

Teisipäev, 27.09 kell 18-20 / TÖFslämm (II korruse saalis)

Teadlaste Öö slämmil tuleb 5 minuti jooksul tutvustada mõnda ulmelist ideed, seda siis kas lihtsalt ettekande vormis või ka luuleliselt. Osalema on oodatud erinevate erialade inimesed. Kuivõrd peateemaks on ulme, ootame osalejailt oma eriala vaatenurgast lähtuvat ettekannet pealkirjaga „Mis oleks kui…?". Mis oleks kui Põhjasõda oleks kulgenud teisiti? Mis oleks kui Newtoni seadused ei kehtiks või toimiksid teisiti? Mis oleks kui Shakespeare oleks kirjutanud Harry Potteri? Mis oleks kui Saksamaa oleks võitnud II maailmasõja? Mis oleks kui töö teinuks inimesest ahvi? Võimalusi on tohutult.

Publik valib esinejate hulgast välja oma 3 lemmikut, kes pistavad siis rinda teises voorus (3 minutit), kust valitakse taaskord publiku poolt võitja. Nö Tarkade Klubi valib kõigi osalejate seast välja omapoolse lemmiku. Parimatele auhinnad!

NB! Võistlusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil siim.lill@gmail.com

Reede 30.09 kell 18-22 / Õhtu täis teaduslikku prügi, ulmelist luulet ja teaduspuru!

18.00-22.00 avatud on meisterdamisnurk (I korruse õpitoas). Laudadel on kõik vajalik, et valmistada taaskasutatud materjalist ulmelisi maske.

18.00-22.00 otsimismäng (I korrus), kus külastaja saab vitriinis olevate esemete põhjal otsustada, mis tema hinnangul on prügi ja mis mitte. Täpsemad ülesanded jaotatakse huvilistele kohapeal.

19.00-20.30 prügi- ning ulmeteemaline mälumäng "Üle prahi kui ulmeline!"
(II korruse saal). Mälumängule on oodatud 3−5- liikmelised võistkonnad. Mälumäng koosneb 6 voorust, igas voorus 4 küsimust, kokku 24 küsimust. Parimatele auhinnad! NB! Vajalik on eelregistreerimine aadressil nele.dresen@katarina.ee

20.30 ja 21.15 taskulambiekskursioonid püsinäitusel (II korrus). Giidi saatel saab uudistada näituse kõige põnevamaid esemeid ning heita valgust hämaratele minevikusündmustele. Taskulambid kaasa!
Tartu LinnamuuseumAjutine näitus:
„Ajaloo prügikastist ajalukku.
Jäätmed, teadus ja äri keskajast tänapäevani"


16.09.2016 - 01.04.2017


Sündmuste kalender

Sündmuste kalenderAadress:
Narva mnt. 23
Tartu 51009

Näita kaardil


Lahtiolekuajad:

teisipäev - laupäev 11 - 18


Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Kontakt:
telefon: 746 1911
e-mail info@katarina.ee
Reg. kood: 75006635


Esmaspäeviti on võimalik muuseumit külastada ettetellimisel.
Kõik õigused kaitstud 2016