Titlephoto
In English
Tartu LinnamuuseumKGB Kongide MuuseumTartu LaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19.saj Tartu Linnakodaniku Muuseum
Linnamuuseumist

Tartu Linnamuuseumis saab tutvuda Tartu mitmekesise ajalooga, avastada mõnd vähemtuntud seika või üksikasja. Muuseumi eesmärk on olla Tartu mälu kandja.

Muuseumi peahoone asub Tartu kesklinna läheduses, Ülejõel, 18. sajandi lõpu aadlielamus. Hoone paistab silma oma interjööriga – erilist tähelepanu väärib varaklassitsistlik Louis XVI stiilis saal.

Tartu mitmepalgelist ajalugu tutvustab püsinäitus „Dorpat. Jurjev. Tartu.". Linna kujunemislugu algab muinasaegsest Tarbatu linnusest. Tutvustame keskaegset Dorpatit, Liivi sõja aegseid purustusi, Poola ja Rootsi aja vaimuelu, 18. sajandi linnakäsitööd ning Tartu rahuga seonduvat sündmustikku. Püsinäitust täiendavad mitmekesised ajutised näitused.

Pakume giidiga ekskursioone nii meie näitustel kui ka linnaruumis. Loengusarjad, ettekandepäevad ja muuseumi trükised annavad huvilisele põhjalikuma ülevaate Tartu aja- ja kultuuriloost ning näitustega seotud teemadest. Osa materjale on kättesaadavad ka meie kodulehel.

Lapsed ja noored on oodatud muuseumitundidesse, mida saate soovi korral tellida ka oma klassiruumi. Kutsume osalema ka muuseumi õpitubades ja juturetkedel.

Tartu Linnamuuseumil on ka neli filiaali: 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum tutvustab 1830. aastate kodanikumaja koos biidermeieri stiilis interjööriga, KGB kongide muuseum pakub sissevaadet Tartu NKVD (KGB) eeluurimisvangla kongidesse, Oskar Lutsu majamuuseum kutsub vaatama kirjaniku kodu Tammelinnas ja Tartu Laulupeomuuseum esitleb eesti laulupidude traditsiooni ning Tartu rolli selle kujunemisel.
Vaata virtuaalset ringkäiku!Viimane uudis: Perepäev Ülejõel
17.08.16

Laupäeval, 27. augustil kell 12– 16 korraldab Tartu Linnamuuseum koostöös Lõuna prefektuuri ja Ülejõe elanikega perepäeva „Turvaliselt sügisesse".

Alates kella 12st ootab Tartu Linnamuuseum lapsi helkurite meisterdamise töötuppa. Samal ajal on suurematel võimalus tutvuda muuseumi püsiekspositsiooniga ning viimast nädalat ka ajutise näitusega „Lõhatud Kivisild. Katkestuse motiiv eesti kunstis. 1941–1949". Näitus esitab valiku vastavamotiivilistest maalidest ja graafikast, hõlmates nii muuseumi- kui erakogusid, sh Tartu Linnamuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja Eesti Kunstimuuseumi kogu. Näituse on koostanud Enn Lillemets.

Kell 12.30 algab Tartu Linnamuuseumi hoovist (Narva mnt 23) piki Emajõe kallast kulgev peredele mõeldud rattaretk. Giid Anti Lillak räägib jõest, sildadest, hoonestusest ja muust kalda äärde jäävast. Sõit kestab koos peatustega umbes 1,5 tundi.

Kell 14.00-16.00 on muuseumi siseõues Lõuna prefektuuri politseid, kes räägivad sellest, kuidas ohutult liigelda.

Ülejõe linnaosas on avatud hoovikohvikud, aadressidel Jaama tänav 27 ja Jaama tänav 51. Kui ka Sina soovid hoovikohviku avada, võta ühendust perepäeva korraldajaga aadressil nele.dresen@katarina.ee

Perepäev on kõigile tasuta.


Lisainfo:
Nele Dresen (Tartu Linnamuuseumi haridusprogrammide kuraator)
nele.dresen@katarina.ee
+372 5345 8788

Tartu LinnamuuseumAjutine näitus:
„Lõhatud Kivisild.
Katkestuse motiiv eesti kunstis.
1941–1949"


07.07 - 03.09


Sündmuste kalender

Sündmuste kalenderAadress:
Narva mnt. 23
Tartu 51009

Näita kaardil


Lahtiolekuajad:

teisipäev - laupäev 11 - 18


Iga kuu viimasel reedel on muuseumi külastus tasuta.

Kontakt:
telefon: 746 1911
e-mail info@katarina.ee
Reg. kood: 75006635


Esmaspäeviti on võimalik muuseumit külastada ettetellimisel.
Kõik õigused kaitstud 2016